В Україні готується кардинальна зміна правил видачі мікрокредитів ("швидкі кредити", "гроші до зарплати"). Зокрема, відсоткові ставки за ними збираються урізати до 1% на день (зараз сягають 5%). Однак нові ставки вирішили вводити поступово, давши мікрокредитним організаціям (МФО) тривалішу відстрочку, передають Патріоти України.
Такі зміни були прописані у законопроєкті № 9422 під час його підготовки до другого читання. Нову редакцію вже затвердив профільний комітет Верховної Ради, наразі очікується голосування у сесійній залі. У першому читанні законопроєкт ухвалили ще 21 вересня.
Як пояснила нардеп Ольга Василевська-Смаглюк ("Слуга народу") "Судово-юридичній газеті", автори законопроєкту пішли назустріч МФО та надали їм перехідний місяць на переведення роботи відповідно до нових правил. "Кінцева наша мета – зберегти законодавче обмеження денної процентної ставки у розмірі 1% на день – досягнуто. Комітет підтримав цю ставку", – додала Василевська-Смаглюк.
Однак НБУ не зможе застосовувати жодних заходів впливу за недотримання вимог закону протягом першого місяця з дня набрання ним чинності. Також збільшено до 240 днів перехідний період для зниження ставки:
"Ставка відразу повинна бути не більше 2,5% на день. Проте ринок має місяць на приведення діяльності у відповідність без ризику потрапити під міри впливу НБУ, якщо в цей період вона такою не буде", – пояснила депутатка. Наразі, за даними НБУ, середній розмір денної ставки за мікрокредитами становить 2,5%. Тобто позичавши 5000 грн "до зарплати", вже через два тижні позичальнику доведеться повернути 6750 грн.
Адміністрація Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН продовжила виплати українським пенсіонерам, особам з інвалідністю та тим, хто не має права на пенсію. Вони продовжуватимуть отримувати допомогу від організації та української влади в розмірі до ...
Зловмисники поширюють фейкову інформацію про нові правила нарахування пенсійних виплат і видають себе за представників Пенсійного фонду України (ПФУ). Насправді Пенсійний фонд не надсилає анкет і не збирає персональні дані через месенджери або сторонні...