Україна з 17 травня знову відновила прямі закупівлі струму з Російської Федерації попри прийняття закону про заборону імпорту і балансові обмеження українських електростанцій. Про це повідомила народний депутат ("Слуга народу") Людмила Буймістер, передають Патріоти України.
"Сьогодні Україна знову почала прямі закупівлі струму з країни-агресора. Чергові 100 МВт змусять українських виробників знижувати виробництво", - повідомила нардеп на своїй сторінці в Facebook. Вона зазначила, що станом на ранок понеділка, виробництво струму на українських АЕС обмежене на 720 МВт.
"Тільки з початку травня українські атомні електростанції через штучні обмеження недовиробили 136 млн кВт годин – це понад 200 млн грн збитків для державної компанії "Енергоатом",- зазначила Буймістер.
За її словами, теплові електростанції взагалі змушені працювати лише одним блоком, що порушує вимоги до безпечної експлуатації. "Ці збитки – це пряма відповідальність діючого складу НКРЕКП, який попри рішення парламенту і президента не поспішає зупиняти російсько-білоруський імпорт", - наголосила нардеп від "Слуги Народу".
Нагадаємо, Україна розпочала імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.
15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів. Президент Володимир Зеленський підписав закон 13 травня.
Попри публічні заяви президента Володимира Зеленського і голови уряду Дениса Шмигаля, поставки до теперішнього часу тривають. Публічно імпорт відстоює керівництво НКРЕКП, голова якої Валерій Тарасюк заявив про користь імпорту під час лютневого виступу у Верховній Раді.
Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...
В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...