Російський приватний авіаперевізник S7 веде переговори з дочірньою структурою державної компанії «Росатом» про продаж плавучого космодрому «Морський старт», повідомила російська інформагенція ТАСС з посиланням на два неназваних джерела, зазначають Патріоти України.
Після пандемії у приватної компанії немає грошей на проєкт, стверджує одне з джерел. Крім того, для космодрому потрібно буде створити з нуля берегову інфраструктуру, а командне судно і пускова платформа перебувають у поганому стані після демонтажу з них американського обладнання.
«Морський старт» передбачає запуски ракет-носіїв із плавучого космодрому в Тихому океані. Проєкт був запущений міжнародним консорціумом за участю Росії, США та України в 1995 році. З платформи вдалося провести 32 успішних пуски. Однак проєкт виявився збитковим і був викуплений спочатку російською ракетно-космічною корпорацією «Енергія», а в 2016-му у нього за 160 мільйонів доларів з’явився новий власник – S7 Group.
На космодромі використовувалися ракети-носії «Зеніт» виробництва Південного машинобудівного заводу в Дніпрі. Вони більше як на 70 відсотків складаються з російських деталей. Після подій 2014 року «Морський старт» не здійснив жодного пуску. У перспективі українську ракету мала замінити російська «Союз-5», однак її розробка фактично не розпочата.
В Україні всі підприємці на єдиному податку мають заплатити авансові внески з військового збору та єдиного соціального внеску, відзвітувати щодо найманих працівників, а представники 3 групи — подати декларації за 1 квартал цього року. Про це повідомил...
Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...