Протягом 2021 року Україна нарешті виведе на орбіту Землі вітчизняний супутник, - Уруський

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський провів нараду щодо створення космічних апаратів дистанційного зондування Землі з високою роздільною здатністю, зазначають Патріоти України.

"Обговорили широкий спектр організаційних та технічних питань, а також заслухали проекти щодо створення угруповання супутників від Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського" та ДП "КБ "Південне", – розповів Уруський, повідомляє "Урядовий портал".

Міністр наполягає на прискоренні виведення на навколоземну орбіту космічного апарата дистанційного зондування землі "Січ 2-30 (2-1)".

"Ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб це відбулося до кінця 2021 року, 30-річчя Незалежності України. І це цілком реально за умови максимально ефективної роботи і є нагальною необхідністю", – наголосив Уруський.

Ці космічні апарати допоможуть як економіці, так і силовим структурам. Це дасть змогу зекономити бюджетні кошти, які витрачають на подібні послуги за кордоном.

"Маємо парадоксальну ситуацію: в Україні є значний науково-технічний потенціал і практично все для того, щоб мати власне угруповання космічних апаратів на навколоземній орбіті, однак, на жаль, воно відсутнє. Можна наводити різні причини з цього приводу, проте ситуацію потрібно змінювати", – підсумував міністр.


Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...