В Україні з 20 липня почали працювати фінансові програми для підвищення енергонезалежності споживачів – зокрема, кредитування під 0% на 10 років для придбання сонячних панелей та іншого енергообладнання. При цьому державний ПриватБанк та інші фінустанови вже розпочали прийом заявок на такі пільгові кредити, передають Патріоти України.
Про старт програми повідомили у Міненергетики. Там зазначили, що завдяки цим програмам:
"Кожен, хто бажає придбати сонячні панелі з системами накопичення електроенергії або вітрові установки, може отримати кредит, за яким держава повністю компенсує відсоткову ставку впродовж терміну кредитування. Сума кредиту — до 480 тис. грн", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: термін кредитування становить 10 років. Для отримання кредиту можна звернутись до:
"Кількість банків-партнерів програми збільшуватиметься", – наголосили в міністерстві.
Крім того, зазначається, за програмою "Доступні кредити 5-7-9" ОСББ та ЖСК можуть отримати кредит у розмірі до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. На ці кошти можна придбати та встановити:
Щоб скористатися програмою, потрібно подати заявку до одного з 46 банків, які співпрацюють із державою за програмою "Доступні кредити 5-7-9". Зокрема, вже працюють над наданням таких кредитів:
"Ця кредитна програма може застосовуватись у комплексі із програмою "ГрінДІМ", запровадженою у травні поточного року, за якою держава компенсує до 70% вартості обладнання сонячних електростанцій та/або теплових насосів, придбаних ОСББ та ЖБК. Максимальна сума компенсації: до 1 млн грн на встановлення СЕС, до 2 млн грн – на встановлення теплових насосів, до 3 млн грн — якщо одночасно встановлюється СЕС і тепловий насос. Для участі у програмі "ГрінДІМ" необхідно звернутись до Фонду енергоефективності", – зазначили у міністерстві.
Також, розповіли там, за програмою "Доступні кредити 5-7-9" підприємці та бізнес можуть придбати та встановити газотурбінні, газопоршневі чи біогазові генеруючі установки. Максимальна сума кредиту складає 150 млн грн, а термін кредитування – до 10 років.
Водночас, для підприємств, які планують вкласти понад 150 млн грн у власну генерацію, доступні пропозиції від 19 найбільших банків України, які надають пільгове кредитування на реалізацію проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури. Так:
Базова процентна ставка для кредитів у гривні:
Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб (англ. Ukrainian Index of Retail Deposit Rates, скор. UIRD) — індикативні ставки, що розраховуються компанією Thomson Reuters за методикою, розробленою спільно з НБУ. Розрахунок здійснюється на підставі номінальних ставок депозитів фізичних осіб, що декларуються головними представниками українського ринку банківських депозитів — 20 провідними комерційними банками України. Індекс UIRD розраховується на підставі депозитних ставок, що оголошуються банками на терміни 3, 6, 9 і 12 місяців в таких валютах: українська гривня, долари США, євро.
Хто може отримати кредит на сонячну панель у ПриватБанку
Зі свого боку, ПриватБанк вже розпочав прийом заявок від українців на пільгові кредити на сонячні та вітрові енергоустановки. Як повідомили у самому банку:
"ПриватБанк кредитує "Джерела Енергії" без застави на строк від 1 до 5 років. Сума кредиту складає від 100 до 480 тис. грн, авансовий внесок від 10% від вартості обладнання", – йдеться у повідомленні.
Оформити пільговий кредит у ПриватБанку можна на його сайті. Попереднє рішення, зазначається, буде ухвалено протягом двох хвилин.
Європейський Союз має скасувати санкції проти Росії, оскільки адміністрація Дональда Трампа готова з наступного тижня відкрити "нову еру", передають Патріоти України з посиланням на Telex. "Настав час викинути санкції у вікно і створити з росіянами від...
Стрімке зростання долара США щодо української гривні на початку 2025 року було пов'язане з традиційними сезонними чинниками, тож курс уже відходить від рекордних максимумів. А протягом кінця січня та в лютому 2025 року безготівковий курс гривні може пе...