"Жертвою" може стати кожен! "ПриватБанк" блокує всі рахунки після однієї операції - за що можуть залишити без доступу до карток

Клієнт "ПриватБанку" поскаржився на те, що після поповнення рахунку на Binance у нього заблокували всі рахунки. Він зробив три перекази з картки на картку (р2р), після чого банк вирішив завершити з ним відносини. Про це клієнт банку написав на профільному форумі "Мінфін", передають Патріоти України.

"Причина, на мою думку, блокування сталася два дні тому, коли я вперше в житті вирішив зробити депозит на криптобаланс та зробив поповнення рахунку на Binance. Чому я пишу "на мою думку", бо реальної причини досі, більше ніж 24 години після блокування, я не знаю. Відбулося три p2p перекази з моєї карти (не пенсійної) на суму яка є абсолютно та повністю в межах мого доходу", – пише він.

Через два дні після поповнення йому прийшло сповіщення в додатку, що було прийняте рішення розірвати договір та закрити рахунок. У відповіді в банку пояснили:

"Банк як суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний вживати заходів, покликаних запобігати та протидіяти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом; фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення. Наразі, ваше обслуговування обмежене. При розірванні ділових відношень надається можливість переказу залишків до іншого банку".

  • Заблокувати переказ можуть у тому випадку, якщо банк вважатиме операцію нетиповою (наприклад, через велику суму)

Ці платежі та перекази проходять звичайну перевірку з використанням ризикоорієнтованого підходу. Наприклад, якщо автоматична система контролю визначить операцію як нетипову, ризиковану (це буде для клієнта незвично велика сума), переказ можуть заблокувати. Тоді у клієнта можуть попросити пройти верифікацію через "Дію".

  • Ще одна можлива причина блокування рахунку після покупки криптовалюти – ви продали біткоїн шахраям

Існують десятки чи навіть сотні способів заволодіти чужим рахунком або вмовити жертву переказати свої кошти. Шахраї часто використовують рахунки "мулів" (тобто купують в українців їхні банківські картки з доступом до додатка та використовують їх аби отримати від жертви кошти й одразу ж їх вивести).

Найкращий спосіб "вивести" вкрадене: купити криптовалюту. Якщо ви вирішили продати свій біткоїн без участі біржі, а безпосередньо продавцю, ви легко можете натрапити на шахрая. Йому потрібно якнайшвидше вивести кошти з картки, поки жертва не встигла поскаржитися в банк та поліцію. Злочинець готовий заплатити за ваш біткоїн навіть більше від ринкової ціни. Головне: позбутися вкрадених коштів і натомість отримати криптовалюту, яку неможливо відстежити.

Однак після такого продажу біткоїна ваш рахунок неодмінно заблокують. Жертва шахрайської схеми звернеться в банк і поліцію. Простежать операції і виявиться, що вкрадені кошти переказали саме на ваш рахунок.

Це вже "зрада" - чи ще ні?

неділя, 6 жовтень 2024, 22:28

Стосовно повідомлення про нібито пропозицію Зеленського визнати за росією окуповані території в обмін на... "гарантії НАТО". Тепер про критичне. Financial Times пише, що Зеленський привіз на Захід пропозицію де факто погодитись із окупацією українських...

Варто знати! Чи можна втратити субсидію, якщо хтось із сім’ї виїхав за кордон - пояснення

неділя, 6 жовтень 2024, 17:22

З 1 жовтня в Україні стартувала кампанія з призначення житлових субсидій на комунальні послуги для тих, у кого є на це право. При цьому ті, кому її вже призначено, продовжать її отримувати автоматично. Але тут є свої нюанси, наприклад, якщо хтось із чл...