Росія розпочала енергетичну війну проти Європи. Постачання газу урізали, щоб натиснути на європейську владу і домогтися санкційних поступок. Крім того, Кремль домагається дестабілізації економічної ситуації в країнах ЄС, сподіваючись, що це призведе і до політичної нестабільності. Проте план Кремля не матиме успіху, передають Патріоти України.
Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов. Водночас, за його словами, українці бачать: європейські партнери, незважаючи на тиск, зберігають відданість "цінностям, а не цінам".
"Путін розпочав енергетичну війну проти Європи. Істотне (до 40%) скорочення поставок російського газу європейським країнам – цілеспрямована кампанія тиску та примус до поступок у питаннях зняття санкцій. Кремль ставить за мету затягнути енергетичний зашморг на економіці країн ЄС, що має призвести до різкого зростання цін, падіння рівня життя та, як наслідок, внутрішньополітичної дестабілізації", – зазначив Данілов.
Він упевнений, що на цьому тлі Європа має шанс позбутися залежності від Росії і більше ніколи не дозволяти будь-якій країні займати монопольне становище в критичних секторах економіки. "Позбувшись російської монополії, Європа зможе розірвати корупційні зв'язки, якими Кремль міцно пов'язав політичні еліти", – вважає секретар РНБО.
Також, за словами Данілова, російська влада нічого не навчилася з досвіду нацистів. "Війна на два фронти – це завжди шлях до поразки", – резюмував Данілов.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...