Путін розпочав енергетичну війну проти Європи: Данілов розкрив план Кремля

Росія розпочала енергетичну війну проти Європи. Постачання газу урізали, щоб натиснути на європейську владу і домогтися санкційних поступок. Крім того, Кремль домагається дестабілізації економічної ситуації в країнах ЄС, сподіваючись, що це призведе і до політичної нестабільності. Проте план Кремля не матиме успіху, передають Патріоти України.

Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов. Водночас, за його словами, українці бачать: європейські партнери, незважаючи на тиск, зберігають відданість "цінностям, а не цінам".

"Путін розпочав енергетичну війну проти Європи. Істотне (до 40%) скорочення поставок російського газу європейським країнам – цілеспрямована кампанія тиску та примус до поступок у питаннях зняття санкцій. Кремль ставить за мету затягнути енергетичний зашморг на економіці країн ЄС, що має призвести до різкого зростання цін, падіння рівня життя та, як наслідок, внутрішньополітичної дестабілізації", – зазначив Данілов.

Він упевнений, що на цьому тлі Європа має шанс позбутися залежності від Росії і більше ніколи не дозволяти будь-якій країні займати монопольне становище в критичних секторах економіки. "Позбувшись російської монополії, Європа зможе розірвати корупційні зв'язки, якими Кремль міцно пов'язав політичні еліти", – вважає секретар РНБО.

Також, за словами Данілова, російська влада нічого не навчилася з досвіду нацистів. "Війна на два фронти – це завжди шлях до поразки", – резюмував Данілов.

Зернова угода набирає обертів: З українських портів вийшли ще п'ять суден

вівторок, 16 серпень 2022, 12:06

Судна з кукурудзою та пшеницею вийшли з портів Південний та Чорноморськ. Чотири судна чекають на перевірку в Туреччині для відправки в Україну. З портів Чорноморськ та Південний у вівторок, 16 серпня, вийшли п'ять суден з українським зерном, повідомляє...

На Польщу чекає одна з найвищих інфляцій у світі - прогноз експертів

вівторок, 16 серпень 2022, 7:43

Інфляція в Польщі, яка прийняла найбільше біженців з України, в липні 2022 року склала 15,5 відсотка. Однак цей рекорд ще може бути побитий, оскільки, як підкреслюють експерти, нестабільність і невизначеність світової економіки надзвичайно сильно вплив...