Ремонти триватимуть місяцями: В "Укренерго" заявили, Україна не зможе обійтися без відключень світла

В Україні настали спекотні дні, що призвело до зростання дефіциту в енергосистемі. До такої ситуації призвели масовані російські атаки на українську енергетику. У результаті електроенергії просто не вистачає на всіх споживачів, тому доводиться застосовувати відключення. А ремонти пошкоджених об'єктів інфраструктури потребують часу. На це потрібні місяці, а деякі об'єкти не будуть відновлені ніколи. Про це в коментарі OBOZ.UA розповіла речниця "Укренерго" Марія Цатурян, передають Патріоти України.

"В енергосистемі – дефіцит потужності. Це означає, що наша транспортна мережа, мережа "Укренерго", здатна доставляти електроенергію до будь-якого регіону країни, але немає можливості виробити достатню кількість електрики, щоб покрити потреби всіх споживачів. Зрозуміло, що ми з вами входимо до період підвищених температур повітря. Під час спеки споживання може зростати, тому графіки погодинних відключень, які застосовуються для того, щоб компенсувати дефіцит, можуть бути", – пояснила Цатурян.

Вона додала, що у спекотні дні використовуються кондиціонери, інші охолоджувальні пристрої, вентилятори, які на додачу до всіх інших приладів, якими користуються українці, "забиратимуть" ще більше електрики. "Офісних приміщень це також стосується - бізнесів, які використовують кондиціонери або якісь пристрої, що охолоджують", - розповіла представниця "Укренерго".

Цатурян нагадала, що енергосистема України втратила 9 гігават потужності через обстріли. Однак у цій цифрі відображена ситуація на об'єктах генерації з різним ступенем ушкодження.

"Деякі – в процесі відновлення, деякі, напевно, не можна буде відновити ніколи, для деяких відновлення займе місяці. 9 гігават – це дуже значна потужність, вважайте, що це споживання маленької країни, наприклад. Тобто це, в принципі, потужність, рівна роботі півтора Запорізьких атомних станцій, яка в нас втрачена в результаті російських терористичних нападів, що, безумовно, позначається на балансі в енергосистемі", – констатувала Цатурян.

Вона запевнила, що енергетики продовжують цілодобово працювати, щоб відновити до зими якнайбільше генеруючих потужностей. Однак такі роботи займають багато часу, адже більшість постраждалих енергооб'єктів – величезні теплові та гідроелектростанції.

"Це масштабні роботи. Електростанції, які постраждали найбільше, – це теплові та гідроелектростанції. Це великі об'єкти, з габаритним обладнанням. Енергоблок з машинним залом, наприклад, теплової електростанції – це 5-7 поверховий будинок, фактично, за розміром", – пояснила спеціалістка.

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...