Решту позбавлять виплат: Країна ЄС зобов'язала зареєструватися всіх українців

Нижня палата чеського парламенту продовжила дію тимчасового захисту для громадян України ще на рік. Це дозволить українцям в Чехії отримувати виплати та іншу допомогу від держави ще протягом двох років, передають Патріоти України.

Згідно з чинним законодавством, тимчасовий захист для громадян України в Чехії діє до 31 березня 2025 року. Новий закон дозволить продовжити його ще на рік, а згодом – ще на один, повідомляє Novinky.

"Палата депутатів Чехії прийняла закон Lex Ukraine VII. Він ще на один рік продовжує тимчасовий захист для 380 тис. українців в Чехії. Надалі закон має розглянути Сенат і підписати Президент Чехії", – заявила віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк.

Аби мати змогу продовжити статус тимчасового захисту, українцям потрібно буде пройти реєстрацію. "Електронна реєстрація українців, які все ще проживають на території Чехії, має завершити до середини березня", – сказав міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Чеський Сенат має розглянути закон на одному зі своїх перших засідань у січні, а у разі ухвалення його має підписати президент. Це означає, що чинності закон може набуде приблизно на початку лютого.

Наразі Чехія надала притулок близько 380 тис. українських громадян. Маючи стабільну роботу та отримуючи допомоги від держави вони зможуть претендувати на спеціальні умови, що нададуть їм право на довгострокове проживання, а через п'ять років життя в Чехії вони зможуть подати заяву на право постійного проживання. Крім того, новий закон зобов’яже громадян РФ відмовлятися від російського громадянства для того, аби отримати чеське.

Виплати в Чехії

З 1 серпня уряд Чехії збільшив виплати для українських біженців до 6000 крон (10 510 грн) для вразливих категорій та до 4000 крон (7 тис. грн) для решти, а з 1 вересня скоротив термін надання безкоштовного житла до 90 днів для всіх біженців. Це рішення викликало критику, оскільки може залишити багатьох без даху над головою і сприяти нелегальному працевлаштуванню.

Виплати тепер не залежать від того, чи зареєстроване житло, де мешкають біженці, у спеціальному реєстрі. Це зрівняння умов виплат спрощує отримання допомоги та знімає бюрократичні перепони.

Право на гуманітарну допомогу мають тільки ті домогосподарства біженців, чиї доходи не перевищують прожитковий мінімум і витрати на житло, визначені Міністерством праці Чехії. Розмір гуманітарної допомоги дорівнюватиме різниці між зазначеною сумою та доходами сім'ї.

У стаж зарахувала навіть навчання в Росії: Суддя підвищила собі пенсію до 365 тис. грн на місяць

середа, 22 січень 2025, 9:08

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов судді Верховного суду у відставці Галини Канигіної та підвищив їй пенсію до 365 177 грн (з перерахунком у бік збільшення). Раніше Пенсійний фонд, проти якого і подавала позов Канигіна, зменшив її...

В Україні готують правила нарахування "другої пенсії": Коли змінять розрахунок виплат

середа, 22 січень 2025, 8:33

У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...