Кабінет міністрів скорегував прогноз розвитку України на найближчі 2020-2022 роки, який був затверджений півтора року тому, передають Патріоти України.
Зміцнення гривні і зниження світових цін на енергоносії призвели до необхідності переглянути прогноз. Зміни, які відбулися, привели до низки правок і в новому проекті бюджету на 2020 рік.
В постанові Кабміну №883 від 23 жовтня були вказані п'ять головних макропоказників: ВВП (макроекономічний показник, що відображає ринкову вартість усіх кінцевих товарів і послуг, вироблених за рік у всіх галузях економіки), дефіцит торгового балансу, зарплата, зростання цін і зміна кількості безробітних.
У Міністерстві пояснили, що реалістичний сценарій кардинально не змінився. Його основами все так само залишаються поступове економічне зростання, що не враховує впливу проведених зараз реформ. Всі зміни в графіку – коригування технічних показників. Оптимістичний сценарій піддався більшому коригуванню, так як враховує вже реформи.
Як видно з таблиці, ВВП буде рости швидше, ніж планувалося півроку тому, і за три роки перевищить попередні показники на 5,2%, тобто збільшиться на 10,5%, а на 15,7%. Обіцяють у Кабміні і більш прискорене зростання середньої зарплати – на 452 грн більше, ніж планувалося, або до 16 966 грн. А безробіття стане зменшуватися більш швидкими темпами, і в 2022 році в Україні буде всього 6% незайнятого працездатного населення (зараз 8,1%). Також нам обіцяють істотно меншу інфляцію, ніж планувалося: до кінця 2022 року все подорожчає на 18%, а не на 23%.
З негативних прогнозів – значно більше зросте дефіцит зовнішньоторговельного балансу, який і так у нас негативний багато років. Тобто Україна буде все більше купувати товарів, ніж продавати, влізаючи в борги. За три роки боргова "яма" збільшиться майже вдвічі, досягнувши 25,5 млрд доларів. Колишній Кабмін розраховував вкластися в 17,25 млрд доларів, збільшивши борги всього на чверть.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....