За його словами, хоч вартість імпортного «блакитного» палива і буде рости, у Теплокомуненерго (ТКЕ) є трирічні контракти. Так що зростання цін «не впливатиме на фіксовану пропозицію для побутових споживачів». Принаймні, до кінця наступного опалювального сезону.
Він стверджує, що в Україні фактично буде достатньо газу власного видобутку, щоб покрити потреби населення і ТКЕ.
Втім він додав, що ситуація на європейському газовому ринку не позначиться на українцях, яких перевели на пакет «Фіксований» (7,69 грн за кубометр газу від НАК), проте ситуація інша з тими, хто користуються тарифними пакетами «Місячний» або «Сезонний «.
У той же час влада на місцях вже заговорили про можливість підвищення тарифів на гарячу воду і опалення. Адже після скасування спеціальних зобов'язань з продажу газу на пільгових умовах підприємствам ТКЕ (ПСО) підприємства повинні купувати газ за передоплатою. До речі, киянам вже повідомили, що у липневих платіжках з'явиться новий рядок — передоплата за опалення.
А Дмитро Чурін з Eavex Capital стверджує, що подорожчання європейського газу відіб'ється на промисловості, що, власне, призведе до зростання цін в країні. Зокрема, під удар можуть потрапити аграрії, які використовують мінеральні добрива, існує ризик подорожчання електроенергії, що виробляється, в тому числі на станціях з газовими блоками.
Все це призведе до збільшення собівартості продуктів харчування. Адже електроенергія займає в їхньому виробництві до 15% витрат. Так що зростання ціни на газ відчують на собі всі українці.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...