Робота для українців у Польщі: Де можна працевлаштуватися та скільки заробити

У Польщі назвали п’ять міст, які найбільше потребують українських працівників, столиці країни Варшави у цьому списку немає, передають Патріоти України.

Як йдеться у статистичних даних, переданих УНІАН, за першу половину липня в міжнародну компанію з працевлаштування Gremi Personal було зроблено 2580 запитів на українських працівників. Найбільше вакансій було у таких містах (воєводствах): Гданськ - 484 вакансії, Вроцлав - 236 вакансій, Катовіце - 233 вакансії, Познань - 232 вакансії, Лодзь - 220 вакансій.

Цікаво, що столиця Польщі Варшава не потрапила до списку міст, що найбільше конкурують за українців. В агенції пояснюють - заводи, фабрики та будь-які великі виробництва знаходяться далеко від Варшави, в якій здебільшого передбачена робота в офісах. Однак фахівці помітили зміни у тренді працевлаштування.

"Наразі попит на фахівців з високим рівнем компетенцій зростає у геометричній прогресії. Це пов'язано із масовим відкриттям українських компаній у Польщі, які також віддають перевагу своїм громадянам. Звісно, кількість таких вакансій набагато менша, але це гарна новина для високопрофесійних українців, які через війну були змушені працювати на роботах нижче їх компетенції", - цитує прес-служба директорку департаменту рекрутації Gremi Personal Анну Джоболду.

Між тим, фахівці розказують, скільки пропонують за одну робочу годину найзатребуванішим технічним спеціалістам. А саме: зварник заробляє 30 злотих (275 грн), працівник м’ясного цеху – 28 злотих (256 грн), електрик – 27 злотих (248 грн), монтажник металоконструкцій – 27 злотих (248 грн), столяр – 26 злотих (238 грн).

Таким чином, середній рівень заробітної плати на місяць серед зазначених вакансій коливається в районі 44000 гривень.

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...

Перевірте, чи ваша у списку! ТОП-5 професій, які зникнуть в Україні до 2030 року

четвер, 15 травень 2025, 11:42

Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...