У Польщі назвали п’ять міст, які найбільше потребують українських працівників, столиці країни Варшави у цьому списку немає, передають Патріоти України.
Як йдеться у статистичних даних, переданих УНІАН, за першу половину липня в міжнародну компанію з працевлаштування Gremi Personal було зроблено 2580 запитів на українських працівників. Найбільше вакансій було у таких містах (воєводствах): Гданськ - 484 вакансії, Вроцлав - 236 вакансій, Катовіце - 233 вакансії, Познань - 232 вакансії, Лодзь - 220 вакансій.
Цікаво, що столиця Польщі Варшава не потрапила до списку міст, що найбільше конкурують за українців. В агенції пояснюють - заводи, фабрики та будь-які великі виробництва знаходяться далеко від Варшави, в якій здебільшого передбачена робота в офісах. Однак фахівці помітили зміни у тренді працевлаштування.
"Наразі попит на фахівців з високим рівнем компетенцій зростає у геометричній прогресії. Це пов'язано із масовим відкриттям українських компаній у Польщі, які також віддають перевагу своїм громадянам. Звісно, кількість таких вакансій набагато менша, але це гарна новина для високопрофесійних українців, які через війну були змушені працювати на роботах нижче їх компетенції", - цитує прес-служба директорку департаменту рекрутації Gremi Personal Анну Джоболду.
Між тим, фахівці розказують, скільки пропонують за одну робочу годину найзатребуванішим технічним спеціалістам. А саме: зварник заробляє 30 злотих (275 грн), працівник м’ясного цеху – 28 злотих (256 грн), електрик – 27 злотих (248 грн), монтажник металоконструкцій – 27 злотих (248 грн), столяр – 26 злотих (238 грн).
Таким чином, середній рівень заробітної плати на місяць серед зазначених вакансій коливається в районі 44000 гривень.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...