У Євросоюзі намітився гострий дефіцит робочої сили. Сайти з пошуків роботи рясніють вакансіями для багатьох фахівців. Робота в Євросоюзі зараз доступна як ніколи. Фахівці, яких потребує європейський ринок праці, в основному належать до робітничих професій, передають Патріоти України.
У класифікаторі професій, що складається з понад 700 спеціальностей, представлених на європейському ринку праці, лише за 321 спеціальністю в ЄС вистачає своїх професіоналів. А за рештою 400 спеціальностей ринок праці відчуває величезний дефіцит.
Через демографічну проблему, яка є спільною для всього європейського континенту, Єврокомісія радить країнам, що входять до ЄС, терміново адаптувати своє трудове та міграційне законодавство, щоб можна було залучити якомога більше працівників із третіх країн. Лише так можна врятувати європейський ринок праці.
Втім, багато країн ЄС уже й без рекомендацій Єврокомісії взялися адаптувати своє міграційне законодавство під сьогоднішні реалії. Наприклад, Німеччина готова приймати працездатну молодь із третіх країн, яка заповнюватиме порожні ніші на німецькому ринку праці. Аналогічні корективи до своїх законів готові вносити й інші країни ЄС. Адже через гострий кадровий дефіцит багато підприємств і навіть галузей європейської економіки опинилися під загрозою закриття.
У звіті Європейського управління праці (EURES) опубліковано топ-20 спеціальностей, яких найбільш гостро потребує європейський ринок праці:
Як видно, у представленій двадцятці здебільшого – сині комірці, представники робітничих професій. Втім, є кілька позицій із загону фахівців з вищою освітою. Зокрема, Європа потребує медиків – медсестер, лікарів загального профілю та лікарів-фахівців. І крім того, компаніям потрібні розробники програмного забезпечення та програмісти додатків.
Інші спеціальності з топової двадцятки не вимагають вищої освіти, проте вимагають високої робочої кваліфікації, яка також досягається не один рік. Однак у всіх цих фахівців, звичайно, набагато більше шансів швидко знайти роботу в Європі
Третя хвиля весняних заморозків завдала удару по садах України, що загрожує зниженням врожаю кісточкових фруктів і суниці, а остаточні наслідки для врожаю яблук стануть відомі лише наприкінці травня. Очікується зростання імпорту фруктів і підвищення за...
Народним депутатам, у яких минулого року зросли зарплати, можуть підвищити також суму компенсацій, яку їм виплачують за оренду житла в Києві. Проєкт відповідної постанови зареєстрував голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організац...