Робота за кордоном: Економіст розповів, скільки насправді грошей українці надсилають додому

Україна посідає 2-ге місце у світі за залежністю від грошових переказів від іноземних працівників, свідчить статистика Світового банку.

Перекази від трудових мігрантів важливі для платіжного балансу України. Щоправда ефект від таких грошей часто перебільшують. Про це розповів Олексій Кущ, експерт із питань економіки Інституту Growford, передають Патріоти України.

"Реальних переказів від трудових мігрантів приблизно 60-70% від загальної суми, яку оприлюднює Нацбанк. Так, $1 мільярд – це зарплати людей, які живуть в Україні, але отримують гроші за свою роботу з-за кордону. Наприклад, програмісти, чи українці, що торгують виробами ручної роботи. Йдеться про щонайменше 250 тисяч громадян. Ще $2 мільярди – кошти, які заходять в країну для наповнення тіньової економіки готівкою", - говорить економіст.

Додає, що трохи більше $1 млрд додому надсилають українці, які за кордоном перебувають більше 10 років. "Основні грошові надходження маємо від маятникової міграції – приблизно $7 мільярдів. З них три через покупку імпортних товарів повертаються за кордон. Зрозуміло, що якась частина у вигляді податків перепадає державному бюджету. Решта потрапляє на внутрішній ринок", - пояснює Кущ.

НБУ максимальні втрати грошей від трудових мігрантів через коронакризу оцінює в межах 20%. "Однак у нас забувають, що українці щороку $8 мільярдів витрачають на туристичні поїздки. Цьогоріч менше громадян відправилися відпочивати за кордон, а тому менше грошей вивезли з країни. Крім того, бізнес щороку виводить $7-8 мільярдів у вигляді дивідендів. Зараз значну частину грошей залишає в Україні", - підсумував економіст.

Джерело: Gazeta.ua

Хіти тижня. Догосподарювалися: У Держказначействі закінчилися гроші, - Кухта

неділя, 29 листопад 2020, 0:35

З 9 листопада казначейство працює в режимі картотеки - до ночі зводять надходження, на ранок формують пул витрат, які будуть профінансовані, все інше відкладають. Непрофінансовані витрати державного бюджету України становлять 9,4 млрд грн, з яких 3 млр...

Через зарплати медикам: Степанов не підтримав проект бюджету на 2021 рік

неділя, 29 листопад 2020, 0:21

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов не підтримав проект бюджету на 2021 на останньому засіданні уряду, оскільки документ не передбачає ініційовано міністерством збільшення фінансування медицини. Про це він повідомив на брифінгу 28 листопад...