Перекази від трудових мігрантів важливі для платіжного балансу України. Щоправда ефект від таких грошей часто перебільшують. Про це розповів Олексій Кущ, експерт із питань економіки Інституту Growford, передають Патріоти України.
"Реальних переказів від трудових мігрантів приблизно 60-70% від загальної суми, яку оприлюднює Нацбанк. Так, $1 мільярд – це зарплати людей, які живуть в Україні, але отримують гроші за свою роботу з-за кордону. Наприклад, програмісти, чи українці, що торгують виробами ручної роботи. Йдеться про щонайменше 250 тисяч громадян. Ще $2 мільярди – кошти, які заходять в країну для наповнення тіньової економіки готівкою", - говорить економіст.
Додає, що трохи більше $1 млрд додому надсилають українці, які за кордоном перебувають більше 10 років. "Основні грошові надходження маємо від маятникової міграції – приблизно $7 мільярдів. З них три через покупку імпортних товарів повертаються за кордон. Зрозуміло, що якась частина у вигляді податків перепадає державному бюджету. Решта потрапляє на внутрішній ринок", - пояснює Кущ.
НБУ максимальні втрати грошей від трудових мігрантів через коронакризу оцінює в межах 20%. "Однак у нас забувають, що українці щороку $8 мільярдів витрачають на туристичні поїздки. Цьогоріч менше громадян відправилися відпочивати за кордон, а тому менше грошей вивезли з країни. Крім того, бізнес щороку виводить $7-8 мільярдів у вигляді дивідендів. Зараз значну частину грошей залишає в Україні", - підсумував економіст.
Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара до максимуму з початку вересня 2024 року. Про це свідчать дані на сайті регулятора в понеділок, 7 квітня, передають Патріоти України. . Так, офіційний курс на завтра встановлено на рівні 41...
"Я прочитав із пів сотні аналітичних текстів про тарифи. Висновків у мене лише два. Висновок перший. Світова економіка настільки складна й взаємозалежна штука, що адекватно визначити наслідки митної війни неможливо. Усе залежить від відповіді на виклик...