Іван Плачков, колишній міністр палива та енергетики, голова ради спілки Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї, вважає, що РФ, яка займається вивченням енергетичної ситуації, буде робити для того, щоб в України були великі проблеми під час опалювального сезону. Про це він заявив у етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України.
У мирні часи енергетика побудована, що специфіка її роботи така, що працює десь 70-75% потужностей, а 30% в резерві. Тому, що якщо є відключення якогось енергоблока, якщо десь піднімається температура, чи зменшується і з'являються максимальні показники зі споживання - це резервне обладнання переходить до роботи для того, щоб ми забезпечили споживання", - зазначив він.
Плачков зазначає, що ми споживаємо скільки хочемо й коли хочемо, а енергетики повинні в ту ж мить дати той обсяг електроенергії.
"У нас сьогодні вже є дефіцит потужностей по тому рівню споживання, який є на сьогодні, хоча й він невеликий. І тому немає ніяких 30% резерву, ми, якщо щось відбувається - зразу йдуть відключення та скорочення. На жаль, я не бачу такої скоординованої та організованої роботи з відновлення тих об'єктів інфраструктурної енергетики, які були зруйновані попередніми ударами", - наголошує голова ради спілки Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї.
Окрім цього, він додав, що Україні потрібно $2 млрд на сьогодні, щоб відновити енергосистему, і тому, якщо будуть ще удари по енергетичній структурі - ситуація буде важкою. "Енергетика була основною галуззю, якою займалася Росія в часи незалежності, особливо зараз, під час війни. Вони все будуть робити для того, щоб у нас були великі проблеми", - зазначає Плачков.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...