Відтік капіталу із Росії б'є всі рекорди. Зокрема, з початку широкомасштабного вторгнення в Україну його обсяги сягнули 253 млрд доларів, що становить 13% ВВП РФ. Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, передають Патріоти України.
Він зазначив:
"Відтік капіталу з Росії з початку широкомасштабного вторгнення досяг рекордних 253 млрд доларів. Темпи досягли 13% ВВП і побили всі можливі рекорди", – йдеться у повідомленні.
Що говорять у Росії
В самій же РФ ці цифри підтверджують. І називають ситуацію "безпрецедентною".
"Російська економіка після початку війни з Україною пережила безпрецедентну в новітній історії втечу капіталу. Сукупний чистий відтік його з лютого 2022 року по червень 2023 досяг 253 млрд доларів, випливає з підрахунків Центру макроекономічного аналізу і прогнозування і статистики Центробанку", – повідомляють місцеві ЗМІ.
При цьому там нагадують: темп відтоку капіталу з Росії був нижчим навіть у 2008 році – на тлі світової фінансової кризи, а також у 2014 році – після окупації Криму. Тоді "це було близько 11% ВВП, або близько 150 млрд доларів на рік".
Путін знищує економіку РФ
Раніше ж аналітики американського журналу Time дійшли висновку, що президент РФ Володимир Путін знищує російську економіку, ведучи її до колапсу. При чому робить це свідомо – щоб:
"Путін фінансує своє вторгнення в Україну не лише за рахунок незначного експорту товарів або ухилення від санкцій, а й за рахунок канібалізації продуктивної економіки Росії. Як авторитарний диктатор із державним контролем над 70% економіки, Путін ніколи не залишиться без грошей", – йдеться у матеріалі.
Зокрема, наголошується, російський президент стягує "драконівські" податки на "непередбачені обставини" практично "з усього, що рухається". Проте, незважаючи на це, Росія в 2023 досягла рекордного бюджетного дефіциту.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...