У судах на морі знаходиться 62 млн барелів російської нафти. Вона фактично "застрягла", тому що покупців на неї знайти не вдається через побоювання санкцій. Про це повідомляє видання Reuters, передають Патріоти України.
"Сполучені Штати та інші країни заборонили імпорт російської нафти та нафтопродуктів у зв'язку з її вторгненням в Україну, а інші країни уникають придбання вантажів, побоюючись майбутніх санкцій. Єврокомісія розглядає можливість запровадження ембарго на російську нафту", – йдеться у публікації.
Експорт сирої російської нафти впав на 15%, незважаючи на це, кількість нафти, яка застрягла в морі, втричі вища, ніж у середньому перебувало до 24 лютого.
"Загальні цифри, що свідчать про те, що російський експорт, як і раніше, відносно високий, не відображають усієї картини", – сказав стратег з Х'юстона з енергетичних питань Клей Сейгл. "Російська нафта в морі продовжує накопичуватися", – зазначає експерт.
За словами Сайгле, кількість вантажів Urals у морі без певного пункту призначення становить 15% від загальної кількості, що є новим рекордом.
Раніше британсько-нідерландський нафтогігант Shell знайшов покупця на свою мережу автозаправних станцій у Росії. Ним може стати місцевий "Лукойл". Угода поки що не підписана – сторони знаходяться в процесі переговорів.
З 1 липня цього року напруга в розетці замість звичних 220 вольт має становити 230 вольт. Новий стандарт запроваджується для всіх регіонів України. Чому Україна переходить на новий стандарт напруги та як це вплине на роботу електроприладів – у матеріал...
З 1 травня на АЗС бензини мають продаватися тільки з вмістом біопалива не менше 5%. Чи є через це ризики при експлуатації автівок та як новій вимоги вплинуть на ціни? Розбирався "Ми – Україна", передають Патріоти України. 10 червня 2024 року Верховна Р...