Російські ТЕС залишаться без запчастин та ремонту турбін через санкції Заходу: У ЗМІ дізналися подробиці

Вчора, 18 червня, набули чинності санкції США, які забороняють американським компаніям надавати інжинірингові послуги на території країни-терористки Росії. Це безпосередньо стосується General Electric (GE), яка обслуговувала турбіни на російських ТЕС та інше обладнання в промисловості, передають Патріоти України.

GE закриє доступ до креслень та баз даних, без яких іноземні фахівці не зможуть проводити інспекції та ремонти на території РФ. Про це йдеться в матеріалі "Коммерсантъ".

Також американська GE може припинити постачати оригінальні запчастини, аналогів яким у Росії немає, попередило джерело російської газети. До цього німецька Siemens відмовилася надавати сервісні послуги у Росії.

У результаті російським компаніям доводиться закуповувати компоненти для її техніки в "дружніх" країнах, хоча санкцій, які забороняють постачання запчастин для газових турбін, США та Європейський Союз (ЄС) не запроваджували.

Іноземні турбіни на російських ТЕС виробляють близько 9% від встановленої потужності Єдиної енергосистеми Росії, яка становить близько 22 ГВт. З них на турбіни Siemens припадає близько 9 ГВт, а на турбіни GE – 5 ГВт, підрахував голова аналітичної компанії Ensolve Олексій Жихарєв.

На турбінах GE працюють як потужні ГРЕС, так і невеликі міські ТЕЦ, які забезпечують теплопостачання, пояснив аналітик Юрій Мельников. Турбіни GE стоять на енергоблоках Південно-Сахалінської ТЕЦ-1, Східної ТЕЦ, Сургутської ГРЕС-2, Шатурської ГРЕС, Воронезької ТЕЦ-1 та Калінінградської ТЕС.

За оцінкою мінпромторгу, всього в Росії налічується понад 1700 іноземних турбін різної потужності. Компанії з РФ можуть здійснювати сервіс 1300 турбін, а для тих, що залишилися, потрібно "розширення ремонтного потенціалу".

Бюрократичні ігри: В Україні припинили допомогу рідним зниклих безвісти й полонених військовослужбовців

субота, 26 квітень 2025, 8:08

Родини зниклих безвісти й полонених військовослужбовців вже майже три місяці не отримують виплат від держави. Це пов’язано із затвердженням нової схеми нарахувань, що змінила порядок розподілу грошового забезпечення. Оскільки порядок виплат вже було за...

В Україні мінімальна зарплата заморожена на рівні 8 тис. грн: Коли чекати підвищення

субота, 26 квітень 2025, 7:30

Національний банк України в оновленому макропрогнозі допускає підвищення мінімальної зарплати вже наступного року. Таке припущення містить базовий сценарій, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (кві...