Ринок чекають шалені зміни: Експерт дав прогноз, що буде після запуску земельної реформи в Україні

Договір емфітевзису після відкриття ринку землі для фізичних осіб буде коштувати в районі 1500 доларів, що на 300 доларів більше нинішньої ціни. Про це в інтерв'ю "Апострофу" повідомив радник прем'єр-міністра з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак, передають Патріоти України.

"Єдине, в емфітевзис додають, як правило, ще 100-200 доларів, коли відкриється ринок землі, потрібно ще доплатити людині", - сказав він. За словами експерта, в урядовому законопроекті була прописана сума в 1900 доларів.

"Тому що там зайшли б нові гравці з фінансуванням, і вони б підняли ціну. Тобто кожен крок - це десь 200 доларів. Здається, дрібна історія. Але на пай чотири гектари - це 20 тисяч гривень, тобто кожне обмеження, а ми зараз активно спускаємося до обмеження, щоб 1500 доларів в середньому земля коштувала, кожне обмеження - це річна пенсія", - зазначив він.

Мушак пояснив, що початкова ціна буде залежати від моделі, яку вибере уряд. У Кабміні ж хочуть зробити найвищу ціну там, де найбільш ліберальний ринок. Він додав, що після 2024 року, коли компанії з іноземним капіталом зможуть купувати землю, вона буде коштувати ще дорожче.

"Все буде прямо залежати від вартості залучення капіталу в Україну, тобто, яка буде кредитна ставка для України. Зараз вона 7%. Тому вам треба множити вартість оренди - 200 доларів на 14, якщо 150 доларів - на 14, як раз вийде де -то 2000 доларів. Такий підхід в урядовому законопроекті.

Тобто, якщо в Україні буде, умовно кажучи, вартість залучення капіталу 5%, і ціна оренди рано чи пізно виросте до 200 доларів, то у вас тоді вартість землі буде 4000 доларів за гектар", - сказав Мушак.

Джерело: Апостроф

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...