
Набуття чинності закону про моніторинг банками переказів українців, що перевищують суму в 5 тисяч гривень, викликало занепокоєння у багатьох громадян, які побоюються, що їхній переказ, наприклад, у 10 тисяч грн, викличе санкції з боку контролюючих органів. З цього приводу фінансовий регулятор виступив з роз'ясненнями, зазначають Патріоти України.
У Нацбанку уточнили, що власники банківських рахунків, до яких прив'язані платіжні картки, вже зараз досить ідентифікованими. У банків є інформація про кожного власника рахунку і банківської картки, а також історія платежів. Крім того, регулятор має персональні дані, які клієнт сам надає банку.
Тому звичайні операції громадян на невеликі суми не виглядають підозрілими і не є об'єктом фінансового моніторингу. Їх не варто дробити. Вони не викликають підозр. Банк їх не буде ретельно перевіряти. У новому законі робиться акцент на аналіз великомасштабних операцій на суму понад 400 тисяч гривень. Тому безготівкові платежі з карти на карту або з рахунку на рахунок, як і раніше, можна робити без будь-яких обмежень.
Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...
У липні 2026 року частина українців зможе розраховувати на суттєве підвищення пенсійних виплат. При цьому деякі українці можуть отримувати підвищену пенсію завдяки державній соціальній допомозі на догляд. Вона призначається відповідно до постанови Кабі...