Набуття чинності закону про моніторинг банками переказів українців, що перевищують суму в 5 тисяч гривень, викликало занепокоєння у багатьох громадян, які побоюються, що їхній переказ, наприклад, у 10 тисяч грн, викличе санкції з боку контролюючих органів. З цього приводу фінансовий регулятор виступив з роз'ясненнями, зазначають Патріоти України.
У Нацбанку уточнили, що власники банківських рахунків, до яких прив'язані платіжні картки, вже зараз досить ідентифікованими. У банків є інформація про кожного власника рахунку і банківської картки, а також історія платежів. Крім того, регулятор має персональні дані, які клієнт сам надає банку.
Тому звичайні операції громадян на невеликі суми не виглядають підозрілими і не є об'єктом фінансового моніторингу. Їх не варто дробити. Вони не викликають підозр. Банк їх не буде ретельно перевіряти. У новому законі робиться акцент на аналіз великомасштабних операцій на суму понад 400 тисяч гривень. Тому безготівкові платежі з карти на карту або з рахунку на рахунок, як і раніше, можна робити без будь-яких обмежень.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...