Санкції душать торгівлю РФ: Банки Казахстану відмовляються приймати рублі і навіть тенге від російських компаній

Казахстанські банки відмовляються приймати платежі в рублях від підприємців із Росії, бо бояться санкцій США. Про це пишуть росЗМІ, з посиланням на учасників ринку.

Джерело в російському банку з топ-50 розповіло, що Halyk Bank, Fortenank, RBK bank та Bereke bank останнім часом повернули десятки платежів у рублях. Проблеми із платежами у рублях підтвердила представник банку «Точка» Ганна Давидова.

США прискіпливо стежать за ринками та банківською системою у Казахстані та Вірменії. Особливо за тим, щоб російські рублі не конвертувалися в долари і не ходили світом, пояснюють експерти. У результаті російський бізнес почав переходити на казахстанські тенге. У «Точці» кількість платежів у тенге у квітні зросла на 75% щодо березня. Проте казахстанські банки іноді відмовляють навіть у прийомі тенге, якщо платіж надходить від російської компанії. Якщо операція не проходить внутрішній контроль банку і підпадає під категорію ризикових, можливе заморожування або повернення транзакції.

Банки Казахстану мають дотримуватися санкційних обмежень, які були накладені на Росію за війну в Україні, оскільки США є великим інвестором в економіку республіки.

Водночас уряд Казахстану офіційно начебто не давав вказівок банкам країни обмежувати операції у рублях, заявив віце-прем'єр республіки Єрулан Жамаубаєв. «Загалом є таке поняття, як KYC (know your client) – «знай свого клієнта». Якщо банківський сектор фільтрує певні моменти, пов'язані з питаннями санкцій та іншими ризиками, це безпосередньо робота самих банків. З боку уряду жодних настанов не було»,– зазначив він.

В останні тижні банки Казахстану та Вірменії також почали блокувати оплату російських підприємців за сервери, мікросхеми, процесори, телекомобладнання та іншу електроніку,, говорять на джерела знайомі із ситуацією. За словами одного з них, це пов'язано із запровадженням десятого пакету санкцій США, які загрожують банкам, які співпрацюють із Росією.

Російські постачальники намагаються обійти обмеження і намагаються ввозити електроніку під іншими товарними кодами або «постачати техніку цілком у збиранні». Також використовуються «інші способи проведення платежів», сказав джерело, але не уточнило, які саме.

ЄС зупинить вільну торгівлю з Україною? Економістка пояснила, які обмеження можуть запровадити

вівторок, 5 березень 2024, 9:57

Зона вільної торгівлі (ЗВТ) України та Європейського Союзу (ЄС) за фактом не закінчиться влітку 2024 року. Однак на даний момент стоїть питання часткового повернення квот та мит на експорт низки "чутливих" товарів з України до Європи. Зокрема, це яйця,...

Чи треба блокувати рахунки ухилянтів в Україні: Міністр юстиції дав відповідь

вівторок, 5 березень 2024, 9:23

Нова редакція урядового законопроєкту №10449 щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку передбачає можливість через суд тимчасово заарештувати кошти ухилянтів. Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" п...