В Україні поменшало випадків шахрайства з платіжними картками – лише 0,0031% (тобто 31 на мільйон) видаткових операцій з картками торік виявилися шахрайськими. Водночас сума завданих в результаті збитків зросла більш ніж на третину і перевищила мільярд гривень. Про це повідомили в Національному банку України. Наголошується, що кількість шахрайства з платіжними картками у 2024 році зменшилася на 2 тис. операцій (або на 1%) – до 270 тис. операцій, передають Патріоти України
При цьому сума збитків від такого шахрайства зросла на 37% – до загальної суми 1,1 млрд гривень. В результаті середня сума однієї незаконної операції зросла на 39% – з 3065 гривень у 2023 році до 4247 грн у 2024-му.
Але, крім зростання суми збитків, торік на 8% зросла і загальна суми видаткових операцій з використанням платіжних карток. Тому відносний рівень збитків від шахрайства з використанням платіжних карток до загальної суми видаткових операцій збільшився менше – на 28%, або до 176 грн на один мільйон гривень, витрачених за допомогою платіжних карток.
Абсолютна більшість шахрайських випадків (83% від загальної кількості) сталися в Інтернеті – вони пов’язані переважно з методами соціальної інженерії. Тобто, коли клієнти самостійно розголошують особисті дані, реквізити платіжних карток, паролі та підтверджують коди для проведення платіжних операцій. За рік частка збитків від таких методів шахрайства зросла з 80% до 84%.
Решта шахрайства (тобто 17%) здійснювалася через фізичні пристрої (торговельні мережі, банкомати, пристрої самообслуговування). Але на такі випадки випало лише 7% від загальної суми збитків.
"Показники збитків від шахрайства за 2024 рік демонструють, що в більшості випадків люди стають жертвами шахраїв через недотримання основних правил платіжної безпеки", – повідомив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.
Як вберегтися від платіжних шахраїв
Аби убезпечити свої кошти, не можна в жодному разі надавати такі реквізити платіжних карток, як номер, термін дії та CVV-код (три цифри на звороті картки). Крім того, ніхто не має знати кодів підтвердження з смс-повідомлень, логін та пароль для входу до інтернет-банкінгу. Також не можна здійснювати будь-які операції, якщо вам:
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...
Якщо цього року літо буде таким самим спекотним, як торік, електроенергію можуть відключати до 8 годин на добу. Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі «Новини.LIVE», передають Патріоти України. «На нас можуть ч...