Шалені виплати військам та ВПК роблять свою справу: Банкіри Путіна заявили про "пік перегріву" економіки Росії

У Росії заявили про пік перегріву економіки . КористуватимусьРосійська економіка перебуває на піку перегріву. Про це заявив директор департаменту грошово-кредитної політики Банку Росії Кирило Тремасов, передають росЗМІ.

"Я думаю, що пік перегріву економіки - верхня точка бізнес-циклу десь тут, ми десь поряд знаходимося, але якою траєкторією відбуватиметься уповільнення, охолодження попиту, це поки що питання уважного нашого вивчення", - зазначив він.

За словами Тремасова, восени поточні темпи зростання цін, швидкість, з якої змінюються ціни, була двозначною. Після того, як підняли ставку до 16%, зростання цін різко сповільнилося.

Він додав, що Банк Росії сьогодні бачить найбільші ознаки перегріву у сегменті споживчого попиту. Це багато в чому пов'язано з високим зростанням доходів.

"Такими темпами, як зараз зростають зарплати, доходи населення, ми не росли більше 15 років", - зазначив він.

Тремасов пояснив, що зростання доходів відбувається на тлі безпрецедентного дефіциту трудових ресурсів. Саме цю проблему компанії ставлять на перше місце з погляду перспектив розвитку бізнесу, а не складнощі із залученням фінансування через високі ставки.

"Якщо зараз, коли економіка перегріта, попит перегрітий, ми спробуємо стимулювати перебудову бізнесу шляхом зниження ставок, повірте, все піде у зростання цін", - наголосив директор департаменту грошово-кредитної політики Банку Росії.

Квітневий прогноз ЦП щодо інфляції на 2024 рік становить 4,3-4,8%. Банк Росії очікує зростання ВВП 2024 року в діапазоні 2,5-3,5%. ЦБ уточнюватиме середньостроковий прогноз за підсумками опорного засідання ради директорів 26 липня.

"Якщо ми бачитимемо, що ситуація в економіці, ситуація з інфляцією відхиляється від наших прогнозів, то ми можемо ухвалити рішення щодо підвищення ключової ставки", - заявив Тремасов.

Відомий китайський автовиробник через санкції залишає Росію і Білорусь

субота, 22 червень 2024, 14:30

Концерн Geely прагне розвивати бренд Zeekr на європейському ринку і не хоче потрапити під санкції, тому експорт авто до РФ та Білорусі буде припинено. . Китайська марка Zeekr припинить продажі автомобілів у Росії та Білорусі. Із 1 липня поставки машин...

Яким буде курс долара до гривні наприкінці місяця. Банкір дав прогноз та пояснив від чого все залежить

субота, 22 червень 2024, 13:45

Наступного тижня ситуація на валютному ринку України ситуація залишатиметься стабільною, попри щоденну мінливість. Економічна складова формування валютних курсів залишається вельми оптимістичною. Про це заявив Тарас Лєсовий, начальник департаменту казн...