Сьогодні, 25 жовтня 2021 року, поставки газу по трубопроводу Ямал-Європа впали до 8 млн кубометрів на день. Про це повідомляє ТАСС, передають Патріоти України.
"Газпром" знизив прокачування газу по трубопроводу Ямал-Європа до 333 тис.кубометрів на годину. При цьому в жовтні та листопаді "Газпром" забронював добове прокачування в 31 млн кубометрів.
У компанії зниження поставок пояснюють тим, що виконують заявки споживачів згідно з чинними контрактами. Зниження обсягів поставок газу неминуче призведе до зростання цін на газ в Європі, що своєю чергою позначиться на цінах для України.
Транснаціональний газопровід Ямал-Європа проходить по території чотирьох країн - Росії, Білорусії, Польщі та Німеччини. Його проектна потужність - 32,9 млрд кубометрів газу на рік.
6 жовтня ціна продажу газу в Європі досягла майже 2 тис.дол. за тисячу кубів, що є абсолютним рекордом.
5 країн Європейського Союзу просять розслідувати аномально високі ціни на газ. Так, Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція у своїй спільній заяві закликали встановити загальні правила купівлі газу, щоб пом'якшити різкий стрибок цін на газ.
Серед основних причин рекордного зростання цін на природний газ в Європі - низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму і слабкі темпи закачування, викликані дефіцитом пропозиції.
Згідно з даними Української енергетичної біржі, середньозважена вартість газу на європейських хабах до кордону України досягла 40 грн за кубометр.
При цьому для побутових споживачів в нашій країні діє річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго "Нафтогаз" пропонує трирічні контракти за ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.
В Україні 19% айтівців були звільнені протягом останнього року, найчастіше це мідли та сеньйори, яких скорочували через фінансові труднощі, оптимізацію або завершення проєктів. Водночас компанії активно шукають досвідчених технічних фахівців у сферах р...
Світ вкотре переконується у небезпеці монополії КНР на ряд критичних для глобальної економіки позицій, зокрема щодо видобутку та обробки рідкоземельних металів, де Україна на щастя для себе та Заходу, має значний потенціал. Світова автомобільна промисл...