
На початку повномасштабної війни Росії проти України ЄС ще був найбільшим покупцем енергоресурсів РФ, але тепер європейські країни назавжди пішли. Про це заявив економіст Фатіх Біроль, який очолював Міжнародне енергетичне агентство, повідомляють Патріоти України із посиланням на Bild.
Він також назвав три головні чинники, за якими Росія не зможе перемогти в енергетичній війні із Заходом.
Першою ознакою, за словами Біроля, є статистика: на початку війни 75% експортного російського газу та 55% експортної російської нафти отримували стани Європи.
"ЄС був найбільшим покупцем російських енергоресурсів, але тепер він назавжди пішов. Для того, щоб постачати газ та нафту азіатським країнам, Росії доведеться витратити десятки років на будівництво нових трубопроводів", - зазначив експерт.
Ба більше, Росія не зможе переорієнтувати постачання газу та нафти навіть морським шляхом. Так, танкер з енергоресурсами йде з Росії до Європи близько п'яти днів, а Азію - від 65 до 75 днів.
Третьою причиною програшу Росії у газовій війні є технології. "Енергетичним гігантам країни-агресорки знадобиться багато новітніх технологій для розробки геологічно складних родовищ нафти та газу. Той факт, що більшість західних технологічних компаній пішли з російського ринку, ускладнить не тільки збільшення, а й навіть підтримання колишнього рівня видобутку", - додав експерт.
Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...