Шантаж Кремля виявився саморуйнуванням: Економіст-міжнародник навів три причини, чому РФ програє в енергетичній війні із Заходом

На початку повномасштабної війни Росії проти України ЄС ще був найбільшим покупцем енергоресурсів РФ, але тепер європейські країни назавжди пішли. Про це заявив економіст Фатіх Біроль, який очолював Міжнародне енергетичне агентство, повідомляють Патріоти України із посиланням на Bild.

Він також назвав три головні чинники, за якими Росія не зможе перемогти в енергетичній війні із Заходом.

Першою ознакою, за словами Біроля, є статистика: на початку війни 75% експортного російського газу та 55% експортної російської нафти отримували стани Європи.

"ЄС був найбільшим покупцем російських енергоресурсів, але тепер він назавжди пішов. Для того, щоб постачати газ та нафту азіатським країнам, Росії доведеться витратити десятки років на будівництво нових трубопроводів", - зазначив експерт.

Ба більше, Росія не зможе переорієнтувати постачання газу та нафти навіть морським шляхом. Так, танкер з енергоресурсами йде з Росії до Європи близько п'яти днів, а Азію - від 65 до 75 днів.

Третьою причиною програшу Росії у газовій війні є технології. "Енергетичним гігантам країни-агресорки знадобиться багато новітніх технологій для розробки геологічно складних родовищ нафти та газу. Той факт, що більшість західних технологічних компаній пішли з російського ринку, ускладнить не тільки збільшення, а й навіть підтримання колишнього рівня видобутку", - додав експерт.

Багатьом українцям перерахують розмір виплат за субсидіями: Для кого суми зміняться

неділя, 29 січень 2023, 10:22

Українцям зазвичай перераховують розмір житлових субсидій при переході з опалювального сезону в неопалювальний та назад. Проте, деяким споживачам комунальних послуг перерахують субсидії ще до закінчення опалювального сезону. І для них розмір виплат мож...

В уряді готують українцям нові тарифи на комуналку: Стало відомо, коли чекати змін

неділя, 29 січень 2023, 9:56

В Україні будуть нові тарифи на комуналку. Причому не лише для підприємців, але й для побутового сектору, якому зазвичай вартість комунальних послуг підвищують в останню чергу, передають Патріоти України. Очевидно, на підвищення вартості комунальних по...