Частка збиткових вугільних підприємств у Росії перевищила 52%, а експорт вугілля скоротився на 12% через низькі ціни на експорт і зростання транспортних витрат. За прогнозами, збитки вугільної галузі Росії у 2024 році можуть становити 450 мільярдів рублів через санкції та економічні труднощі, передають Патріоти України.
Про це повідомляє Радіо Свобода. Ці дані були опубліковані Росстатом і підтверджують глибоку кризу, в якій опинилась російська вугільна галузь.
Згідно з даними Росстату, в січні-квітні 2024 року загальний прибуток російських вугільних компаній склав 14,3 мільярда рублів (162 мільйони доларів), що в 15 разів менше, ніж за аналогічний період минулого року. Для порівняння, у 2023 році частка прибуткових підприємств у вугільній галузі становила 67%, а у 2022 році – 79%.
Ці дані свідчать про значне погіршення фінансового стану вугільних компаній. Значне падіння доходів стало наслідком кількох ключових факторів. Причини падіння доходів:
Вас може зацікавити:Знайдіть на малюнку підкову: непроста головоломка для уважних
Санкції, запроваджені ЄС у серпні 2022 року, значно вплинули на експорт російського вугілля. Країни ЄС відмовилися від імпорту російського вугілля через вторгнення російських військ до України. У квітні 2022 року від російського вугілля також відмовилася Японія. Ці обмеження позбавили російські вугільні компанії важливих ринків збуту, що ще більше посилило кризу.
Комісія з енергетики при Держраді прогнозує, що за підсумками 2024 року збитки російської вугільної галузі можуть становити 450 мільярдів рублів (5,1 мільярда доларів). Цей прогноз базується на поточних тенденціях у галузі та очікуваному збереженні низьких цін на експорт вугілля.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...