У російських операторів мобільного зв'язку закінчуються базові станції для розвитку й підтримки мереж. У розпорядженні чотирьох найбільших операторів - МТС, "Мегафон", "ВымпелКом" і Tele2 - до кінця року залишилося 20–30 тис. станцій, тоді як потрібно щонайменше 80 тис.
Про це 8 вересня розповів виданню "Коммерсантъ" заступник керівника Центру компетенцій НТІ на базі "Сколтеха" з технологій бездротового зв'язку та інтернету речей Олександр Сиволобов.
"Основними причинами дефіциту залишаються різке зростання вартості обладнання і припинення офіційних постачань", – зазначив Сиволобов.
Він додав, що російські оператори протягом останнього року тестують обладнання виробників "третього ешелону" з Китаю (за межами основних постачальників в особі ZTE і Huawei) та інших країн, але результати незадовільні.
"Це пов'язано із закритістю систем китайських вендорів – вони несумісні з рішеннями інших компаній, не задовольняє операторів також стабільність роботи й функціонал", – каже Сиволобов.
Видання нагадує, що після початку війни в Україні основні світові виробники телекомунікаційного обладнання зупинили офіційні постачання в РФ, серед них Huawei, Nokia й Ericsson. За рік стало відомо, що оператори зв'язку більше ніж на 60% скоротили обсяг встановлення нових базових станцій.
Наразі деякі російські оператори розглядають варіант спільно з китайськими виробниками доопрацювати станції під чинні мережі, розповіло джерело з-поміж постачальників електронної продукції.
Однак під час масового переходу операторів на станції "третього ешелону" можуть виникнути збої в мережах зв'язку, а також зростуть видатки на ремонт обладнання, попереджає аналітик профільного Telegram-каналу Abloud62 Олексій Бойко. Він зазначає, що невеликі виробники не можуть забезпечити необхідний рівень підтримки й оновлення ПЗ, а їхнє обладнання вирізняється малим набором функціональності й високою ціною.
Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...
Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...