В Україні очікується подорожчання м'яса. Йдеться про найбільш затребувані його види – свинину та яловичину. Названо дві основні причини підвищення цін, передають Патріоти України.
Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка повідомив, що ключовим фактором подорожчання м'яса є сезонний. Ринок активізується в період з кінця березня до Великодня, коли закінчується пост і українці поповнюють запаси свинини та яловичини.Яловичина дорожчатиме поступово, залежно від пропозиції виробників, зазначив представник УКАБ.
За словами експерта, подорожчання м'яса вже розпочалося. Ціни на живець у другій половині лютого повернулися до довоєнних.
"Висока ймовірність, що ціни ще збільшуватимуться у березні, стабілізувавшись у квітні. Ще одним фактором впливу на вартість усієї м'ясної продукції є ціни на корми, які в останні тижні почали зростати", - пояснив Гопка.
У середині березня середня вартість свинячої грудинки становить 169,90 грн/кг, лопатки – 152,36 грн/кг, ошийка – 201,07 грн/кг, підчеревка – 159,09 грн/кг, ребер – 162,09 грн/кг , шашлику – 176,60 грн/кг.
У лютому більшість видів м'яса були дешевшими. Грудинку продавали по 168,13 грн/кг, лопатку – по 156,27 грн/кг, ошийок – по 192,04 грн/кг, підчеревок – по 160,41 грн/кг, ребра – по 161,19 грн/кг, шашлик – по 176,80 грн/кг.
З яловичиною ситуація інша – вона подорожчала. Гуляш, який місяць тому продавали по 234,99 грн/кг, зараз коштує 236,19 грн/кг. Ребра у лютому були доступні по 139,98 грн/кг, а у березні ціна зросла до 140,73 грн/кг.Які продукти подешевшають
Однак не все дорожчатиме. Навесні має подешевшати молочка. Максим Гопка нагадав, що витрати виробників знижуються з потеплінням, також зменшується вартість газу. Вони важливі для виготовлення продукції.
"Існує ймовірність зменшення цін у більшості категорій молочних товарів", - цитує Гопку "Обозреватель
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...