Що буде з курсом долара та євро протягом квітня в Україні: Банкір озвучив прогноз

Наразі на готівковому ринку України спостерігається певне затишшя. А після отримання Україною наприкінці березня траншів від ЄС, МВФ та Світового банку сплески курсів матимуть тимчасовий характер. Про це заявив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий у коментарі для "РБК-Україна", передають Патріоти України.

"Після розв’язання нагальних проблем, пов’язаних з отриманням макрофінансової допомоги, можна сказати, що джерело потенційної напруги на валютному ринку майже зникло", – каже банкір.

Також він зауважив, що макрофін від Заходу – це певною мірою зняття суспільної напруги, викликаної побоюванням щодо міцності гривні. "Іншими словами: макрофін непрямо впливає й на рівень попиту на ринку, тому будь-яке надмірне його зростання наразі є малоймовірним", – сказав Лєсовий.

Чого очікувати від курсу у квітні

На думку експерта, у квітні можна очікувати продовження тенденції до об’єднання валютних курсів. "Саме наприкінці березня коридори курсів міжбанку і готівкового ринку стали майже однаковими. Така тактика Нацбанку збігається із задекларованим вектором на зменшення міжкурсової різниці", – зазначив банкір.

За його словами, наступного місяця готівковий ринок в курсоутворенні орієнтуватиметься на показники міжбанку з додаванням незначної комісії. Ключовим стане рівень попиту на готівку: чим він більший, тим більшим буде курс продажу готівки. Наприкінці березня – на початку квітня та й протягом квітня валютні коридори, за прогнозами експерта, будуть такими:

  • на міжбанку – 39-40 гривень за долар та 42-43,5 гривні за євро,
  • на готівковому ринку – 39-40 гривень за долар та 41-43,5 гривні за євро.

Лєсовий заспокоює, що у квітні ситуація на валютному ринку майже нічим не відрізнятиметься від березня. "Квітень також можна вважати стабілізаційним місяцем для ринку валют, адже основні загрози, що могли б негативно позначитися на ринку, майже нівельовані. Рівень попиту на готівковому ринку почасти залежатиме від суспільних настроїв, однак проблем з нестачею валюти немає, тому будь-які можливі сплески матимуть тимчасовий характер", – підсумував експерт.

Травневі відключення світла: Ось чому українці лишилися без електрики саме зараз

понеділок, 20 травень 2024, 16:50

Багато українців обурюються, що відключення світла почалися, коли на енергосистему вже не тисне опалювальний сезон. І хоча це дійсно так, обстріли енергетичної інфраструктури російськими агресорами змусили енергетиків задіяти відключення саме зараз. Пр...

Саме час продати Путіна заради власного порятунку: Китай у квітні спіткав рекордний відтік капіталу

понеділок, 20 травень 2024, 16:42

У Сі Цзіньпіня залишається все менше часу на торги з Заходом, щоб обміняти відмову на підтримку воєнної машини Росії на порятунок економіки своєї країни. Відтік капіталу з Китаю у квітні поточного року погіршився до найбільшого показника з грудня 2016 ...