Наразі на готівковому ринку України спостерігається певне затишшя. А після отримання Україною наприкінці березня траншів від ЄС, МВФ та Світового банку сплески курсів матимуть тимчасовий характер. Про це заявив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий у коментарі для "РБК-Україна", передають Патріоти України.
"Після розв’язання нагальних проблем, пов’язаних з отриманням макрофінансової допомоги, можна сказати, що джерело потенційної напруги на валютному ринку майже зникло", – каже банкір.
Також він зауважив, що макрофін від Заходу – це певною мірою зняття суспільної напруги, викликаної побоюванням щодо міцності гривні. "Іншими словами: макрофін непрямо впливає й на рівень попиту на ринку, тому будь-яке надмірне його зростання наразі є малоймовірним", – сказав Лєсовий.
На думку експерта, у квітні можна очікувати продовження тенденції до об’єднання валютних курсів. "Саме наприкінці березня коридори курсів міжбанку і готівкового ринку стали майже однаковими. Така тактика Нацбанку збігається із задекларованим вектором на зменшення міжкурсової різниці", – зазначив банкір.
За його словами, наступного місяця готівковий ринок в курсоутворенні орієнтуватиметься на показники міжбанку з додаванням незначної комісії. Ключовим стане рівень попиту на готівку: чим він більший, тим більшим буде курс продажу готівки. Наприкінці березня – на початку квітня та й протягом квітня валютні коридори, за прогнозами експерта, будуть такими:
Лєсовий заспокоює, що у квітні ситуація на валютному ринку майже нічим не відрізнятиметься від березня. "Квітень також можна вважати стабілізаційним місяцем для ринку валют, адже основні загрози, що могли б негативно позначитися на ринку, майже нівельовані. Рівень попиту на готівковому ринку почасти залежатиме від суспільних настроїв, однак проблем з нестачею валюти немає, тому будь-які можливі сплески матимуть тимчасовий характер", – підсумував експерт.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....