У розпал карантину через пандеміїю коронавірусу і початку світової економічної кризи аналітики радять скоротити споживання і утриматися від ризикових покупок. Про те, що не можна купувати під час пандемії коронавіруса – читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.
Грамовий злиток золота коштує 1,8 тис. грн. При цьому за цю ж суму можна купити місячний запас круп, макаронів і туалетного паперу. В умовах ажіотажного попиту найгірший варіант – піддатися паніці і запасатися продуктами першої необхідності.
Курс долара в Україні зараз дуже завищений. Небо закрили і фізично валюти в країні стало менше (її не доставляють, а самі ми, зрозуміло, долари не друкуємо), в цей же з'явився ажіотажний попит.
Зараз долар продається за 28,2 грн/$, хоча реальна його вартість, за оцінками Мазуренко, максимум 27 грн. І як тільки карантин закінчиться, а економіка почне відновлюватися, валюта знову почне дешевшати і стабілізується біля звичної позначки.
Будь-які покупки, крім інвестицій, в період кризи – не найкращий варіант. Крім того, в Україні ринок нерухомості прив'язаний до валюти. Чим дорожче коштує долар, тим більше доведеться заплатити за нерухомість. Крім того, під час кризи гроші краще інвестувати, а не витрачати на великі покупки.
Під час кризи активізуються також і шахраї – фінансові піраміди, які обіцяють величезний заробіток, сумнівні фонди. Також небезпечно інвестувати в облігації державної внутрішньої держпозики (ОВДП).
Аналітики радять розділяти інвестиційний портфель між різними акціями і активами, в тому числі золотом, яке традиційно дорожчає в період кризи. Також небезпечною покупкою можуть бути біткоїни.
З огляду на те, що досі не відомо, коли закінчиться пандемія і можна буде безпечно подорожувати, квитки на літаки та туристичні тури – небезпечна покупка. Планування відпустки краще перенести на більш спокійний період.
Від травня 2025 року курсанти вищих військових закладів України почали отримувати підвищене грошове забезпечення. Про це свідчить постанова Кабінету міністрів України № 455, ініційованої Міністерством оборони України, передають Патріоти України. Постан...
Прогнози щодо курсу долара змінюються. Зокрема тому що Україна цьогоріч отримає рекордну допомогу. Повільна девальвація гривні очікується в другій половині нинішнього року. Про це йдеться в оновленому прогнозі інвесткомпанії Dragon Capital, передають П...