"Що Києву добре, Москві - смерть": НБУ підрахував, скільки зекономить Україна через падіння цін на нафту

При цьому ціни на продовольство, котре є питомою часткою українського експорту, не зважаючи на всі потрясіння у світі залишаються на досить високому рівні.

Україна в 2020 році може заощадити $5-6 млрд на енергоімпорті у зв'язку зі зниженням цін на енергоносії на 50-60%, які становлять 20% нашого імпорту, повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб, зазначають Патріоти України.

"Якщо дивитися на наш платіжний баланс, то в нашому поточному рахунку є як позитивні чинники, так і негативні чинники впливу. Насамперед - це падіння цін на нафту, енергетичні товари, які становлять 20% нашого імпорту, минулого року це було $12 млрд. Падіння ціни на нафту, зниження попиту на газ може призвести до того, що цього року тільки на цьому ми заощадимо $5 або $6 млрд", - сказав він у ході онлайн-брифінгу в п'ятницю.

Сологуб додав, що епідеміологічна ситуація призвела до скорочення туристичних подорожей. "У минулому році туристичні подорожі українських громадян становили $ 8 млрд і також можна очікувати доволі значного скорочення", - сказав Сологуб.

Водночас, за його словами, Нацбанк очікує незначного зниження цін на продукти харчування, які становлять понад 50% в українському експорті. До теперішнього часу падіння цін на продовольство значно нижче, ніж на енергоносії.

"Як ми розуміємо, навіть під час кризи, особливо сидячи вдома, люди будуть споживати продукти харчування і це останнє, від чого вони будуть відмовлятися. Тому очікуємо, що попит на продукцію нашого експорту збережеться, а якщо і знизиться, то незначно", - пояснив заступник голови НБУ.

Сологуб додав, що зараз спостерігається зниження переказів у країну від українських громадян, які працюють за кордоном. При цьому Нацбанк очікує, що скорочення відповідного показника буде також меншим, ніж на енергоносії.

Тарифи на газ в Україні та важка зима: Що чекає на українців під час опалювального сезону

четвер, 11 серпень 2022, 7:28

На українців чекає найскладніший в історії опалювальний сезон, кажуть і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, і президент Володимир Зеленський. Імовірно, проблем із наявністю газу не буде, проте загроза російських ракетних ударів по об'єктах комунальної інфра...

Серйозність ситуації розуміють усі: В Європі готуються до того, що росіяни повністю перекриють постачання газу, - Лана Зеркаль

середа, 10 серпень 2022, 21:27

Юристка, дипломатка і радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль в інтерв'ю журналістці Олені Трибушній розповіла, що в Європі готуються до повного перекриття постачання газу Росією, передають Патріоти України. «Зараз усі в Європі готуються до то...