Що на це скаже Зеленський? МВФ висунув Україні нові вимоги для отримання кредиту

Для отримання другого і наступних траншів від Міжнародного валютного фонду, з яким Україна підписала нову програму співпраці, потрібно буде виконати ряд умов в енергетичній, банківсько-фінансовій, фіскальній, судовій та медичній сферах. Про це повідомляє агентство "Українські новини", посилаючись на власні джерела, передають Патріоти України.

Як стало відомо раніше, нова програма МВФ загальним обсягом фінансування в 5 млрд доларів розрахована на 18 місяців. Перший транш кредиту складе 1,9 млрд і повністю буде спрямовано на покриття дефіциту держбюджету.

Другий транш від МВФ очікується в четвертому кварталі 2020 року. Однак поки достовірно невідомо детальний графік надання решти кредитних коштів і ті умови, які Україна повинна для цього виконати.

За інформацією агентства, в переліку так званих "структурних маяків" є вимоги до змін в енергетичній, банківсько-фінансовій, фіскальній, судовій і "антивірусній" (пов'язаної з COVID-19) сферах.

Серед умов з енергетичного напрямку - зміна статуту НАК "Нафтогаз України" відповідно до норм Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Крім того, необхідно буде в нових договорах на надання комунальних послуг спростити процедуру зміни постачальників газу.

У судовій сфері Верховній Раді потрібно буде змінити процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя.

Також необхідно буде до осені розробити механізм, який дозволить з 2021 року Державній податковій службі і Державній митній службі працювати як єдиним юридичним особам.

Нацбанку вже до літа необхідно буде затвердити план роботи з проблемними активами держбанків. Крім того, потрібно буде посилити процедуру врегулювання та ліквідації заборгованості пов'язаних осіб. Для цього Верховній Раді потрібно буде внести зміни в закони про Фонд гарантування вкладів і змінити закон про банки і банківську діяльність в частині структури капіталу банків і вимог до капіталу.

У сфері протидії коронавирусній інфекції в Україні навесні 2021 року треба буде провести аудит коштів держбюджету, які були витрачені на боротьбу з COVID-19. На думку експертів, всі ці умови можуть бути виконані без особливих проблем.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...