Готівка не завжди під рукою, а спроба зняти її у банкоматі може закінчитися невдачею. НБУ та юрист повідомили, що робити, якщо кошти були списані, але так і не видані одержувачу, передають Патріоти України.
Також слід звернутися до банку, якому належить банкомат, особливо якщо це не банк-емітент картки. Як правило, телефон контактного центру банку вказаний на банкоматі.
Адвокат Олександр Гарбар також порадив звернутись на гарячу лінію банку. Він звернув увагу на те, що не можна відходити від банкомату, поки співробітник банку не надасть інструкцій щодо подальших дій.
Важливо зберегти чеки за наявності або SMS, які прийшли замысть чеку. Також слід зробити фото банкомату або зняти його на відео, щоб зафіксувати повідомлення на екрані банкомату та послідовність дій клієнта. Гарбар закликав надати оператору вичерпну інформацію про ситуацію: адресу банкомату, точний час спроби зняття грошей, а також дії, здійснені під час невдалої операції.
Банк повинен розглянути заяви клієнта та надати можливість отримувати інформацію про хід розгляду справи, письмово повідомити його про результати розгляду заяви у встановлений договором строк.
Крім усного інформування представника банку, потрібно написати заяву у відділення з проханням повернути кошти. У ньому потрібно вказати номер карткового рахунку, з якого не вдалося зняти готівку, а також номер рахунку для повернення коштів. Також необхідно надати копію свого паспорта та податкового номера. Банк протягом 30 днів повинен повернути кошти або відмовити та письмово обґрунтувати таке рішення.
"Банк несе відповідальність за неналежне виконання операції з видачі коштів у готівковій формі внаслідок технічного збою в роботі банкомату, і банк зобов'язаний після виявлення порушення в роботі банкомату зарахувати відповідну суму на особистий рахунок клієнта. Якщо кошти не повертають, то краще одразу писати заяву на видачу копії відеозапису, яка велася з відеокамери, встановленої на банкоматі та готуватися захищати свої права у суді", - пояснив правозахисник.
Олександр Гарбар порекомендував у позовній заяві вимагати через суд стягнути з банку не лише фактичну суму, яку не вдалося зняти, а й пеню, судовий збір, інфляційні втрати та витрати на послуги адвоката
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...