Китай прискорює будівництво довго відкладуваного центральноазійського газопроводу з Туркменістану, таким чином залишивши російський трубопопровід "Сила Сибіру-2" позаду.
"Пекін прагне зміцнити зв’язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях", але майже через десять років після початку будівництва проєкт "Лінія D" був загальмований складними ціновими переговорами та технічними перешкодами прокладання трубопроводу, що перетинає ще три центральноазіатські країни", - повідомили посадовці КНР.
За словами китайських "нафтових" чиновників, Москва своїми спробами з’єднати свій другий трубопровід у Сибіру з Китаєм, щоб компенсувати падіння продажів у Європі через українську війну, надає Пекіну важіль для просування центральноазійського проєкту.
Автори видання вважають, що Китай може укласти обидві угоди, щоб "задовольнити свої величезні довгострокові потреби в газі, але надає перевагу Туркменістану, оскільки Пекін давно розглядає Центральну Азію як кордон для розширення торгівлі, безпеки енергетики та підтримки стабільності в колись неспокійній західній частині".
Згідно з даними китайської митниці, Китай сплачує приблизно на 30% більше за туркменський газ, який постачається трьома трубопроводами від 2009 року, ніж за газ із Росії, яка почала транспортувати паливо зі Східного Сибіру наприкінці 2019 року.
У квітні мобільний оператор "Київстар" відключить своїх абонентів від зв'язку 3G одразу у 2-х областях – Одеській та Чернігівській. Втім, без зв'язку жителі населених пунктів не залишаться – адже причиною відключення 3G є розвиток технології 4G. Про це...
Європейська комісія оцінює, чи може вона ухвалити законодавство, яке забороняє фірмам ЄС підписувати нові контракти на російське викопне паливо, а також працює над правовими варіантами, які дозволять компаніям ЄС розривати контракти на постачання газу ...