Китай прискорює будівництво довго відкладуваного центральноазійського газопроводу з Туркменістану, таким чином залишивши російський трубопопровід "Сила Сибіру-2" позаду.
"Пекін прагне зміцнити зв’язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях", але майже через десять років після початку будівництва проєкт "Лінія D" був загальмований складними ціновими переговорами та технічними перешкодами прокладання трубопроводу, що перетинає ще три центральноазіатські країни", - повідомили посадовці КНР.
За словами китайських "нафтових" чиновників, Москва своїми спробами з’єднати свій другий трубопровід у Сибіру з Китаєм, щоб компенсувати падіння продажів у Європі через українську війну, надає Пекіну важіль для просування центральноазійського проєкту.
Автори видання вважають, що Китай може укласти обидві угоди, щоб "задовольнити свої величезні довгострокові потреби в газі, але надає перевагу Туркменістану, оскільки Пекін давно розглядає Центральну Азію як кордон для розширення торгівлі, безпеки енергетики та підтримки стабільності в колись неспокійній західній частині".
Згідно з даними китайської митниці, Китай сплачує приблизно на 30% більше за туркменський газ, який постачається трьома трубопроводами від 2009 року, ніж за газ із Росії, яка почала транспортувати паливо зі Східного Сибіру наприкінці 2019 року.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....