Скільки коштує день роботи генератора - витрату палива слід розраховувати за простою формулою

Витрата палива генератором залежить від потужності агрегату і розраховується за простою формулою. Крім того, показники помітно відрізняються у бензинових та дизельних моделей, передають Патріоти України.

Як розрахувати витрату палива генератора

  • Бензиновий генератор

Щоб дізнатися про витрату генератора за годину, стандартний показник споживання пального для бензинових моделей – 0,35 л – потрібно помножити на показник потужності. Так, бензиновий генератор потужністю 3 кВт, споживатиме за годину близько 1 л бензину.

  • Дизельний генератор

На дизелі витрата генератора за годину розраховується за тією самою формулою. Однак стандартний показник споживання інший – 0,2 л. Його потрібно на показник потужності генератора. Наприклад, дизельний генератор потужністю 3 кВт споживатиме в середньому 0,6 л палива на годину.

Скільки коштує день роботи генератора

Найпопулярніші моделі генераторів в Україні – бензинові генератори потужністю до 5 кВт. Вони споживають до 1,7 л бензину за годину, тобто приблизно до 85 грн. Якщо такий генератор буде задіяний протягом 9 годин стандартного робочого дня, доведеться заплатити до 765 грн.

Якщо взяти дизельний генератор такої ж потужності, його споживання в годину складе до 1,1 л ДТ. За середньої ціни 55 грн/л, дизель на повний робочий день коштуватиме 545 грн.

Як генератор економічніший – бензиновий чи дизельний

Більш економними є дизельні генератори. Однак самі по собі вони коштують дорожче за бензинові. Тому заощадити вийде, тільки якщо використовувати генератор часто і багато годин поспіль.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...