В Україну не повернеться 1,3 до 3,3 млн. біженців. У результаті економіка України щороку недоотримуватиме від 2,7% до 6,9% ВВП (залежно від кількості біженців, які не повернуться додому). Про це йдеться у даних дослідження Центру економічних стратегій, передають Патріоти України.
У своєму дослідженні фахівці поділили біженців на умовні чотири групи. По 29%: ті, хто виїхав у тому числі для того, щоб знайти собі роботу, група тих, хто готовий працювати лише за своєю спеціальністю, раніше мали свій бізнес (серед них більше за тих, хто планує повернутися додому).
Також є група класичних біженців (25%), яким складно адаптуватися в чужій країні, ще 16% – ті, хто виїхав із зони активних бойових дій (часто їм нема куди повертатися). Вони швидше готові адаптуватися, натомість розглядають можливість повернутися до іншого регіону України (якщо буде така можливість).
Кількість українців, які не повернуться додому, побільшало порівняно з минулою оцінкою. Так, від 1,3 млн. до 3,3 млн. українців можуть залишитися за кордоном. Це спричинить значні втрати для економіки України – від 2,7% до 6,9% свого ВВП.
Щоб збільшити кількість українців, які повернутись додому, необхідно надавати допомогу тим, хто постраждав внаслідок воєнних дій, комунікувати з біженцями, стимулювати реінтеграцію дітей тощо.
Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...
Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...