Складається із уранових "цукерок": У США розробили ядерний реактор майбутнього

Якщо вдасться знизити ризики, виключити ряд небезпек, це відкриє шлях до мінімізації конструкції АЕС і появи нового покоління потужних і ефективних реакторів.

Американська компанія X-energy розробила новий тип ядерного палива з вбудованим захистом від одного з найнебезпечніших явищ при експлуатації АЕС - розплавлення активної зони ядерного реактора, повідомляють Патріоти України.

Офіційно новинка називається TRISO-X FUEL, але самі розробники прозвали їх «урановими кульками» або «урановими цукерками», через характерну форму. Найбільше цей вид палива нагадує численні цукерки-драже в глазурі.

Ідея в тому, щоб оточити ядерне джерело енергії, що виділяється у вигляді тепла, настільки термостійкою оболонкою, щоб вона не руйнувалася при критичних ситуаціях. Ідеальний матеріал - кераміка, яка акумулює величезну кількість тепла і може віддавати його назовні, але не деформується навіть при тривалому нагріванні. А для того, щоб знизити небезпечне випромінювання, між ядром і оболонкою додається шар графіту. Паливний елемент виготовлений у вигляді сфери, що ще більше підсилює схожість з цукерками.
Для виробництва такого палива уран змішують з хімічним реагентом, який розділяє всю масу на безліч крихітних кульок, діаметром близько 1 мм. Кульки подаються в піч з газоподібним графітом, який осідає на урані, утворюючи перший захисний шар. Далі тисячі кульок упаковують в окремі гранули і запечатують в оболонку з кераміки.
Подібне паливо розглядається як основна сировина для малопотужних мобільних атомних реакторів майбутнього. У сучасних стаціонарних АЕС левова частка всього обладнання відноситься до систем безпеки і захисту. Якщо вдасться знизити ризики, виключити ряд небезпек, це відкриє шлях до мінімізації конструкції АЕС і появи нового покоління потужних і ефективних реакторів.

Genesis: У Німеччині представили концепт нової БМП

п’ятниця, 25 вересень 2020, 23:27

Новий тренд при проєктуванні майбутніх бойових платформ хочуть опанувати у США і навіть в Україні. Німецька компанія FFG Flensburger Fahrzeugbau у Фленсбурзі представила технологічний демонстратор колісної нової бойової броньованої машини під назвою Ge...

Українське "завтра": Польща назвала дату закриття всіх своїх вугільних шахт

п’ятниця, 25 вересень 2020, 22:44

Переговори між урядом і профспілками шахтарів тривали кілька днів і тепер угоду передадуть до Єврокомісії. Зазначається, що переговори між урядом і профспілками тривали кілька днів і тепер угоду передадуть до Єврокомісії. Глава профспілки «Солідарність...