Скрепи платять за все? Німеччина заявила про готовність до конфліктів із США через "Північний потік-2"

Німеччина не змінюватиме свою позицію з питання добудови російського трубопроводу "Північний потік-2" навіть після зміни влади в США, передають Патріоти України.

"Про європейський суверенітет не доведеться говорити, якщо під цим буде розумітися, що ми надалі будемо робити все тільки так, як цього хоче Вашингтон. Федеральний уряд не змінить свого ставлення до проєкту", – заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Мас в інтерв'ю агентству dpa.

За його словами, щодо ключових питань Вашингтон і Берлін дотримуються єдиної лінії, проте в проєктах подібних "Північному потоку-2" проблеми залишаться і надалі. "Важливо, що ми щодо центральних стратегічних і геополітичних питань дотримуємося єдиної лінії, перебуваємо по одну сторону", – резюмував Мас.

Що відомо про російський газопровід

"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Україна, Польща, країни Балтії та США критикують СП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. У цьому разі вона втратить 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу.

"Чому не варто тішитися від девальвації долара": Експерт пояснив нюанси

неділя, 27 квітень 2025, 23:40

"Останнім часом читаю багато новин про неминучу девальвацію долара. І у всіх цих новинах мене дивує тотальна економічна безграмотність та нерозуміння багатьох людей які функції виконують валютні курси Девальвація – це не ознака проблем. Ревальвація – ц...

Удар по кишені! Українців попередили про зростання цін на важливий продукт

неділя, 27 квітень 2025, 23:25

В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...