Передбачається, що завдяки бойовим роботам вдасться знизити втрати особового складу в небезпечних зонах.
Американський підрозділ компанії QinetiQ розробив протитанкову версію свого вантажного гусеничного робота Titan. Як повідомляє Breaking Defense, апарат отримав дистанційно керовану турель з переносним протитанковим ракетним комплексом FGM-148 Javelin, передають Патріоти України.
Сьогодні військові багатьох країн світу зацікавлені в розробці декількох класів роботів. Вважається, що такі апарати дозволять збройним силам ефективніше виконувати бойові завдання. Крім того, передбачається, що завдяки бойовим роботам вдасться знизити втрати особового складу в небезпечних зонах.
Маса нової версії гусеничного робота Titan складає близько 1 тонни. Дистанційно керована турель поки оснащена тільки оптико-електронною системою, за допомогою якої оператор здатний виявляти цілі і наводити на них протитанкову ракету. Пускова установка на роботі поки одна.
У QinetiQ стверджують, що можуть розробити для нового робота бойовий модуль, здатний самостійно виявляти цілі і обстрілювати їх. Інші подробиці про розробку не уточнюються.
У липні поточного року Військово-технічний інститут Сербії завершив випробування перспективного наземного гусеничного робота Milos. У складі збройних сил Сербії нового робота планується використовувати в спеціальних операціях і для розвідки.
Milos має в довжину 1,7 метра, завширшки 0,8 метра і 0,9 метра у висоту. Апарат масою 620 кілограмів здатний розвивати швидкість до 7 кілометрів на годину. Робот створений за модульною схемою і комплектується бойовим модулем з кулеметом калібру 7,62 міліметра і боєзапасом на 500 патронів. Milos також може бути оснащений гранатометом калібру 40 міліметрів.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...