"Слуга народу" за здоровий способ життя та повний бюджет: Цигарки з нового року планується зробити втричі дорожче

Нова влада взяла курс на підвищення темпів збільшення акцизу, погодженого з МВФ та ЄС. Шкідлива звичка стає розкішшю для дуже небідних громадян.

Федерація роботодавців України звернулася до голови комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням відкликати законопроект №1210 на доопрацювання для усунення положень, що можуть нанести шкоду економіці. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Федерації роботодавців України.

Мова йде проо законопроект №1210 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві".

Як зазначається, законопроект передбачає штрафи за порушення при реєстрації податкових накладних, щодо оподаткування фінансового результату роботи підприємств. Також він може вплинути на 8 млн громадян України, які курять, оскыльки законопроект передбачаэ різке підвищення тютюнового акцизу - приблизно в 2,5 рази.

Як повідомив директор департаменту конкурентоздатності Федерації роботодавців України Олександр Яворський, ще у 2017 році Законом України №2245-VIII було встановлено 8-річний графік підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби (на 2018 рік - на 30%, та наступні 7 років - на 20% щорічно), який до 2025 року мав привести національні ставки акцизу до мінімального рівня, діючого в ЄС, а саме - 90 євро за тис. штук.

"Проте, виходячи із тексту законопроекту, в нас є шанс отримати такі ставки вже у наступному році. Середня вартість пачки сигарет в Україні в такому випадку буде приблизно 82 грн. Сьогодні середня ціна - 36 грн!", - прогнозує Яворський.

За його прогнозом, при такій ціні на сигарети населення перестане купувати легальний продукт. Він буде надто дорогий, та піде в "тінь", до виробників контрафакту або контрабандної продукції.

"Таке різке збільшення податкового навантаження з акцизу на тютюн матиме мінімальний фіскальний ефект та максимальний негативний ефект на легальний ринок тютюнових виробів, фактично вбиваючи його", - впевнений Яворський.

Експерт нагадує, що навіть менш значне підвищення акцизів вже мало негативний ефект на зростання доходів держбюджету. Зокрема, у 2018 р. підвищення акцизу на 30% збільшило доходи держбюджету від тютюнового акцизу лише на 10%. А вже за січень-липень 2019 р. відбулося масштабне недовиконання бюджетного розпису з тютюнового акцизного податку - майже на третину від запланованого обсягу.

"Нагадаю, мова йшла про більш-менш стабільний план підвищення акцизу, який діє зараз. Можна лише уявити, що може статися із ринком при запропонованому різкому підвищенні у 2,5 рази", - зазначив Яворський.

За його словами, за такого різкого підвищення акцизу рівень нелегального ринку може зрости в 4,5 рази і в абсолютному значенні може скласти 27 млрд шт. сигарет. Для порівняння, це - половина легального ринку тютюнових виробів на сьогодні.

Тролінг регулятора, котрий "набиває кишені": НБУ проілюстрував зміцнення гривні карикатурою

вівторок, 10 грудень 2019, 23:15

Національний банк пояснив зміцнення курсу гривні переходом від фіксованого курсу до плаваючого, в якому курс відповідає реальному стану економіки, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу Нацбанку. "Валютний режим до 2015 року по суті п...

Відповідає всім вимогам ЄС: “Гуцульська овеча бриндзя” стала зареєстрованим брендом

вівторок, 10 грудень 2019, 20:40

Міністерство розвитку економіки зареєструвало географічну назву «Гуцульська овеча бриндзя». Цей сир став першим українським продуктом, який отримав свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення, яке відповідає вимогам ЄС. Свідоцтво було видане відп...