"Слугам" на замітку: У МВФ вирахували, як має зростати економіка України, щоб за 20 років наздогнати Польщу

Якщо Україна на 50% скоротить відставання в рівні управління в порівнянні з країнами G-7, це додасть 1,2% зростання щороку.

Йоста Люнгман. Фото: Економічна правда.

Україні необхідно забезпечити щорічне економічне зростання в 6% протягом 20 років, щоб досягти сьогоднішнього рівня Польщі, часткові реформи і зростання середнім темпом в 4% вирішать це завдання тільки наполовину. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передають Патріоти України.

"Це довгостроковий проєкт, неможливо завершити реформи протягом декількох років. Україна повинна підтримувати ці реформи всі 20 років, треба терпіння, щоб хоча б наздогнати сусідів", - сказав він.

Люнгман пояснив, що структурні реформи дозволять забезпечити необхідні для такого зростання інвестиції і підвищення продуктивності. Він уточнив, що мова йде про досягнення рівня ВВП на душу населення майже в 30 тис. дол. за паритетом купівельної спроможності.

"Україні треба рости на 7% в рік, щоб наздогнати сусідні економіки", - підтримав його думку провідний економіст по регіону Європейського банку реконструкції і розвитку Дімітар Богів.

За його словами, якщо Україна на 50% скоротить відставання в рівні управління в порівнянні з країнами G-7, це додасть 1,2% зростання щороку. "Основна загроза - це втрата макроекономічної стабільності, яка є основою зростання", - додав економіст ЄБРР.

Українці зобов'язані перевіряти лічильники газу: Ось коли потрібно робити повірку і хто за це платить

понеділок, 24 лютий 2025, 19:45

Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...