"Слугам" на замітку: У МВФ вирахували, як має зростати економіка України, щоб за 20 років наздогнати Польщу

Якщо Україна на 50% скоротить відставання в рівні управління в порівнянні з країнами G-7, це додасть 1,2% зростання щороку.

Йоста Люнгман. Фото: Економічна правда.

Україні необхідно забезпечити щорічне економічне зростання в 6% протягом 20 років, щоб досягти сьогоднішнього рівня Польщі, часткові реформи і зростання середнім темпом в 4% вирішать це завдання тільки наполовину. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передають Патріоти України.

"Це довгостроковий проєкт, неможливо завершити реформи протягом декількох років. Україна повинна підтримувати ці реформи всі 20 років, треба терпіння, щоб хоча б наздогнати сусідів", - сказав він.

Люнгман пояснив, що структурні реформи дозволять забезпечити необхідні для такого зростання інвестиції і підвищення продуктивності. Він уточнив, що мова йде про досягнення рівня ВВП на душу населення майже в 30 тис. дол. за паритетом купівельної спроможності.

"Україні треба рости на 7% в рік, щоб наздогнати сусідні економіки", - підтримав його думку провідний економіст по регіону Європейського банку реконструкції і розвитку Дімітар Богів.

За його словами, якщо Україна на 50% скоротить відставання в рівні управління в порівнянні з країнами G-7, це додасть 1,2% зростання щороку. "Основна загроза - це втрата макроекономічної стабільності, яка є основою зростання", - додав економіст ЄБРР.

Питання на виживання: Чи врятує кредит МВФ економіку України, - експерти

понеділок, 30 березень 2020, 7:50

Перемовини про кредит від МВФ і досі ведуть. Чи загрожує Україні дефолт у разі відмови МВФ та чи врятує кредит українську економіку в разі успіху перемовин, розповіли експерти, передають Патріоти України. Через поширення коронавірусу та карантинні зах...

Закуповуємося на карантин: Скільки і яких продуктів потрібно українцю на місяць

понеділок, 30 березень 2020, 7:13

"После объявления карантина украинцы, подавшись панике, ринулись в магазины скупать товары первой необходимости. Президент акцентировал на том, что нужды в этом нет, так как гречка, спички и туалетная бумага не спасают от коронавируса", - пише у своєму...