"Слугам" на замітку: У МВФ вирахували, як має зростати економіка України, щоб за 20 років наздогнати Польщу

Якщо Україна на 50% скоротить відставання в рівні управління в порівнянні з країнами G-7, це додасть 1,2% зростання щороку.

Йоста Люнгман. Фото: Економічна правда.

Україні необхідно забезпечити щорічне економічне зростання в 6% протягом 20 років, щоб досягти сьогоднішнього рівня Польщі, часткові реформи і зростання середнім темпом в 4% вирішать це завдання тільки наполовину. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передають Патріоти України.

"Це довгостроковий проєкт, неможливо завершити реформи протягом декількох років. Україна повинна підтримувати ці реформи всі 20 років, треба терпіння, щоб хоча б наздогнати сусідів", - сказав він.

Люнгман пояснив, що структурні реформи дозволять забезпечити необхідні для такого зростання інвестиції і підвищення продуктивності. Він уточнив, що мова йде про досягнення рівня ВВП на душу населення майже в 30 тис. дол. за паритетом купівельної спроможності.

"Україні треба рости на 7% в рік, щоб наздогнати сусідні економіки", - підтримав його думку провідний економіст по регіону Європейського банку реконструкції і розвитку Дімітар Богів.

За його словами, якщо Україна на 50% скоротить відставання в рівні управління в порівнянні з країнами G-7, це додасть 1,2% зростання щороку. "Основна загроза - це втрата макроекономічної стабільності, яка є основою зростання", - додав економіст ЄБРР.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...