Вимога для банків та небанківських установ купувати у громадян валюту за курсом, не нижчим за офіційний, потенційно могла б обмежувати зміцнення гривні. Про це повідомляє прес-служба Національного банку у середу, 10 серпня передають Патріоти України.
Регулятор нагадав, що з 6 серпня скасував обмеження, згідно з яким банки та небанківські установи мали купувати у населення готівкову валюту за курсом, не нижчим від офіційного. З 21 липня офіційний курс становить 36,57 гривні за 1 долар.
"Курс у готівковому сегменті валютного ринку може як знижуватися, так і зростати – залежно від попиту та пропозиції на ринку. Враховуючи це, вимога купувати валюту за курсом, не нижчим за офіційний, потенційно могла б обмежувати зміцнення гривні. Тож Національний банк зняв відповідне обмеження", – йдеться у повідомленні.
Однак битися зі спекулянтами самими обмежувальними заходами важко, тому їхню енергію вирішили перенаправити в інший бік, шукати поживи на клієнтах. При цьому рішення регулятора дає йому серйозні важелі на валютному ринку. Якщо настане така кон'юнктура, що фінустанови волітимуть скупати іноземну валюту задешево, НБУ може укріпити офіційний курс гривні, або скупити надлишок доларів та євро на біржі, поповнюючи свої резерви.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...