Справжня "ахіллесова п'ята": Як Росія створює загрозу для країн Заходу під водою, - Bloomberg

Російська Федерація почала досліджувати підводну інфраструктуру Атлантичного океану, створюючи загрозу для глобальної мережі кабелів, якою передається майже весь Інтернет і відбувається фінансовий трафік. Про це йдеться у публікації видання Bloomberg, передають Патріоти України.

Видання з посиланням на доповідь, опубліковану на початку цього тижня організацією Policy Exchange у Британії, називає вразливою "ахіллесовою п'ятою" комплекс підводних кабелів, які забезпечують глобальний зв'язок. Його пошкодження загрожує світовій торгівлі, військовій готовності та логістиці, а також самому Інтернету.

У цій доповіді зазначено, що в усьому світі щодня відбувається понад 10 трильйонів доларів фінансових транзакцій, комерційних платежів і торгових операцій. Понад 95% світових комунікацій здійснюється мережею з приблизно 500 кабелів, прокладених через сім морів.

Головний маршал авіації Британії Стюарт Вільям Піч у передмові до нової доповіді заявив, що РФ уже почала досліджувати підводну інфраструктуру Атлантичного океану як слабке місце.

Зокрема, російські підводні човни, ймовірно, мають здатність спускатися до дуже глибоко прокладених ділянок кабелів і порушувати їхню роботу. Розглядається варіант з їх знищенням або підключенням до них з метою маніпулювання даними.

У публікації наголошують на необхідності вдосконалити технології захисту кабелів. "Як у наступальному, так і в оборонному плані нам необхідно інвестувати у війну на морському дні. Це означає вдосконалення наших власних підводних систем, включно з атомними підводними човнами і новими класами підводних безпілотних апаратів, здатних протистояти кораблям противника", - пише Bloomberg.

Дострокова пенсія в Україні: Хто може отримати і за яких умов

вівторок, 28 травень 2024, 6:52

Багатодітні матері, які виховали п'ятьох або більше дітей до шестирічного віку, можуть отримати дострокову пенсію в 50 років за наявності 15 років страхового стажу. Батьки за тих самих умов можуть претендувати на пенсію в 55 років з 20 роками стажу. Пр...

Час стрімкого падіння гривні: Продавати чи купувати валюту, поради економістів

вівторок, 28 травень 2024, 5:40

Гривневі депозити втрачають свою привабливість, долар та євро після довгої стадії "анабіозу" стрімко дорожчають до української валюти. Що далі? Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі ТСН зазначив, що за нинішнього середнього курс...