США і Австралія поєднали зусилля у видобутку критичних копалин у світі. Перед Україною відкриваються нові інвестиційні перспективи

На території нашої країни зосереджені поклади 22 з 34 корисних копалин, які входять до переліку критичних для Євросоюзу. Низка з них мають такий статус і в США

Активізація співпраці між Австралією та США у галузі корисних копалин, клімату та чистої енергії, відкриває нові можливості для України.

Про те, що між Австралією та США досягнута угода в галузі корисних копалин, клімату та чистої енергії, минулого тижня повідомила агенція Reuters та низка інших західних ЗМІ.

Ця угода, серед іншого, передбачає, що австралійські постачальники корисних копалин та виробники устаткування для відновлюваних джерел енергії будуть розглядатися Сполученими Штатами як внутрішні постачальники та отримають податкові преференції.

Угода дозволить двом країнам ефективно співпрацювати у галузі видобутку і переробки критичних копалин по всьому світу.

Зважаючи на те, що під час зустрічі 20 травня президент США Джо Байден і прем'єр Австралії Ентоні Албаніз вкотре наголошували на подальшій підтримці України, це дозволяє розраховувати на майбутні суттєві інвестиції в гірничодобувний сектор України.

Про серйозність намірів співпраці між США і Австралією свідчить також те, що 10 травня американський та австралійський виробники літію Livent та Allkem оголосили про злиття в одну компанію вартістю $10,6 млрд. У планах компаній — стати третім у світі гігантом виробником металу, що використовується для виготовлення акумуляторів для електромобілів.

Нещодавно голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах зазначав, що на території нашої країни зосереджені поклади 22 з 34 корисних копалин, які входять до переліку критичних для Євросоюзу. Низка цих копалин входить і до відповідного переліку США.

В Україні також вже присутня низка австралійських компаній, які займаються видобутком і переробкою корисних копалин. Це, зокрема, European Lithium, яка у листопаді 2021 року придбала українську компанію з родовищами літію і VOLT, яка також у 2021 році придбала підприємство з видобутку і переробки графіту.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...