Українські біженці, які влаштувалися на роботу в Німеччині та Нідерландах, заробляють значно більше, ніж в Україні. Подекуди суми перевищують у чотири рази, передають Патріоти України. з посиланням на дослідження Міграційної платформи EWL "Розкрити потенціал: громадяни України в Німеччині та Нідерландах".
Станом на березень 2024 понад 1 200 000 українців отримали статус тимчасового захисту в Німеччині. У Нідерландах ця цифра значно менша - 118 940 людей.
Переважна більшість українців вважають себе воєнними біженцями, і 58% з них знайшли роботу в країні поточного проживання.
63% і 81% українців отримують фінансову допомогу від Німеччини та Нідерландів відповідно, якої вистачає на задоволення своїх потреб.
Але водночас понад 40% наших громадян в обох країнах вирішили працевлаштовуватися, хоча раніше не мали досвіду роботи за кордоном.
Скільки українців працюють чи шукають роботу в Німеччині та Нідерландах (скриншот)
Найчастіше українці працевлаштовуються у сфері послуг, на виробництвах, у готелях чи закладах громадського харчування та агенціях з догляду за людьми похилого віку.
Де працюють українці за кордоном (скриншот)
Таким чином середній місячний заробіток українця в Німеччині становить 1 334 євро до сплати податків. У Нідерландах це 1 104 євро до сплати податків. Це приблизно в чотири рази перевищує середню зарплату до сплати податків в Україні.
Понад чверть респондентів у Німеччині визнали, що отримують від 1 500 євро до 1 999 євро "чистими".
У Нідерландах чверть респондентів повідомили про "чисту" зарплату від 1 000 євро до 1 499 євро.
Скільки заробляють українці в Німеччині на Нідерландах (скриншот)
Також дослідження показує, що 25% громадян України в Німеччині надсилають гроші в Україну. У Нідерландах 11% респондентів відправляють фінансову допомогу на Батьківщину.
Командувач Центрального командування США у 2008−2010 роках, Директор ЦРУ у 2011−2012 роках Девід Петреус інтерв'ю Radio NV заявив, що у нещодавно підписаній США та Україною угоді про корисні копалини є «підтекст з погляду безпеки», передають Патріоти У...
Минулого тижня (з 12 по 19 травня) українські мережі АЗС знизили роздрібні ціни на дизельне паливо. Це відбулося внаслідок зниження гуртових цін на цей вид пального, повідомляє галузеве видання enkorr із посиланням на дані моніторингу Консалтингової гр...