Стрімка гіперінфляція та зупинка цілих галузей економіки: Бізнес попереджає "слуг" Зеленського про катастрофічні наслідки додаткового збору на купівлю валюти

Запровадження 10% збору на валюту для купівлі імпортних товарів зупинить українську промисловість, заявили в Українському національному комітеті Міжнародної торгової палати (ICC). Там звернулися до прем'єр-міністра, голови Нацбанку та голови податкового комітету Верховної Ради з вимогою не вводити додатковий збір, передають Патріоти України.

"Необґрунтоване запровадження додаткових мит та зборів на імпорт в умовах війни призведе до зростання обсягів контрабанди, чорного ринку валюти, бартерних відносин та тінізації економіки", - йдеться у листі.

Зокрема, це загрожує повною зупинкою переробної промисловості, включаючи стратегічні галузі, оскільки значну частину ресурсів, обладнання, комплектувальних та послуг промисловість імпортує та оплачує валютою. Як результат, знизяться податкові надходження до бюджету і будуть масові скорочення.

Крім того, запровадження додаткового збору загрожує посиленням девальвації гривні через падіння надходжень від експорту, прискоренням інфляції, ускладненням повоєнного відновлення української економіки та погіршенням відносин із ЄС, Великобританією та США, кажуть в ICC.

Про розробку Кабміном додаткового мита на імпорт повідомляв міністр фінансів Сергій Марченко. Ініціатором є Нацбанк. Воно передбачає запровадження 10% збору на валютообмінні операції з купівлі всіх імпортних товарів та послуг.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...