Стрімка гіперінфляція та зупинка цілих галузей економіки: Бізнес попереджає "слуг" Зеленського про катастрофічні наслідки додаткового збору на купівлю валюти

Запровадження 10% збору на валюту для купівлі імпортних товарів зупинить українську промисловість, заявили в Українському національному комітеті Міжнародної торгової палати (ICC). Там звернулися до прем'єр-міністра, голови Нацбанку та голови податкового комітету Верховної Ради з вимогою не вводити додатковий збір, передають Патріоти України.

"Необґрунтоване запровадження додаткових мит та зборів на імпорт в умовах війни призведе до зростання обсягів контрабанди, чорного ринку валюти, бартерних відносин та тінізації економіки", - йдеться у листі.

Зокрема, це загрожує повною зупинкою переробної промисловості, включаючи стратегічні галузі, оскільки значну частину ресурсів, обладнання, комплектувальних та послуг промисловість імпортує та оплачує валютою. Як результат, знизяться податкові надходження до бюджету і будуть масові скорочення.

Крім того, запровадження додаткового збору загрожує посиленням девальвації гривні через падіння надходжень від експорту, прискоренням інфляції, ускладненням повоєнного відновлення української економіки та погіршенням відносин із ЄС, Великобританією та США, кажуть в ICC.

Про розробку Кабміном додаткового мита на імпорт повідомляв міністр фінансів Сергій Марченко. Ініціатором є Нацбанк. Воно передбачає запровадження 10% збору на валютообмінні операції з купівлі всіх імпортних товарів та послуг.

Пенсію почнуть платити достроково: Хто з українців може розраховувати

субота, 23 вересень 2023, 11:39

Дехто з українців може вийти на пенсію достроково. Однак для цього потрібно відповідати певним умовам. Наприклад, відпрацювати на шкідливих виробництвах, передають Патріоти України. Втім, це не єдиний спосіб, передає "На пенсії" – така можливість пере...

Путін рятує свій останній козир - на росіян чекає рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ

субота, 23 вересень 2023, 10:28

На тлі масових антиросійських санкцій, які були введені у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, влада країни-агресора готує рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ для населення, передають Патріоти України. Як повідомляє The Moscow Times з посила...