Стрімка гіперінфляція та зупинка цілих галузей економіки: Бізнес попереджає "слуг" Зеленського про катастрофічні наслідки додаткового збору на купівлю валюти

Запровадження 10% збору на валюту для купівлі імпортних товарів зупинить українську промисловість, заявили в Українському національному комітеті Міжнародної торгової палати (ICC). Там звернулися до прем'єр-міністра, голови Нацбанку та голови податкового комітету Верховної Ради з вимогою не вводити додатковий збір, передають Патріоти України.

"Необґрунтоване запровадження додаткових мит та зборів на імпорт в умовах війни призведе до зростання обсягів контрабанди, чорного ринку валюти, бартерних відносин та тінізації економіки", - йдеться у листі.

Зокрема, це загрожує повною зупинкою переробної промисловості, включаючи стратегічні галузі, оскільки значну частину ресурсів, обладнання, комплектувальних та послуг промисловість імпортує та оплачує валютою. Як результат, знизяться податкові надходження до бюджету і будуть масові скорочення.

Крім того, запровадження додаткового збору загрожує посиленням девальвації гривні через падіння надходжень від експорту, прискоренням інфляції, ускладненням повоєнного відновлення української економіки та погіршенням відносин із ЄС, Великобританією та США, кажуть в ICC.

Про розробку Кабміном додаткового мита на імпорт повідомляв міністр фінансів Сергій Марченко. Ініціатором є Нацбанк. Воно передбачає запровадження 10% збору на валютообмінні операції з купівлі всіх імпортних товарів та послуг.

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...

Чи не час НБУ знижувати облікову ставку?

неділя, 2 жовтень 2022, 10:38

Про консолідацію монетарної та фіскальної політик. Максимально можлива макроекономічна стабільність була забезпечена в тому числі героїчними діями Національного банку України. Швидкий і відносно безболісний перехід від режиму традиційного інфляційного ...