Стронцій, барій і лантан: З'явилися нові докази ядерного вибуху в Росії

Дані Росгідромету вписуються в версію вибуху ракети з ядерним двигуном типу "Буревісник", про яку повідомлялося раніше.

Северодвінськ у липні 2019-го року. Фото: ТАСС.

В хмарі, яка утворилася після вибуху під Северодвінськом (Росія), були виявлені радіоактивні ізотопи, які могли з'явитися тільки з ядерного реактора. Про це з посиланням на дані Росгідрометцентру повідомляє "Медуза", передають Патріоти України.

За даними служби, в хмарі були присутні короткоживучі (тобто такі, що швидко розпадаються) радіоактивні ізотопи стронцій-91, барій-139 і 140, а також лантан-140. Зазначається, що виходячи з цих даних, можна зробити висновки про те, що аварії передувала ланцюгова реакція поділу, а значить в ній майже напевно брав участь ядерний реактор. Дані Росгідромету вписуються в версію вибуху ракети з ядерним двигуном типу "Буревісник", про яку повідомлялося раніше.

Також швидше за все корпус реактора не був зруйнований, його покинули тільки радіоактивні інертні гази - продукти ланцюгової реакції. Термін напіврозпаду цих ізотопів становить секунди; вони розпадаються на ізотопи, які і виявив Росгідромет. Але і самі ці ізотопи швидко розпадаються, через години (максимум - дні) більша їх частина перетворюється на нерадіоактивні речовини.

Крім того, повідомляється, що за даними Росгідромету складно зробити висновок про те, що саме сталося з реактором і через що загинули люди. Однак можна припустити, що (якщо вірні дані Росгідромету) викид не був небезпечний для тих, хто перебував за межами полігону.

Хіти тижня. Новітній кормовий концентрат з рекордно високим вмістом білка від українських розробників витіснить соєвий шрот (відео)

понеділок, 27 січень 2020, 1:00

Шрот - це залишок насіння після віджимання масла, який використовується для корму худоби. Зазвичай його отримують з соняшнику. Соєвий шрот, що використовується наразі, містить ГМО. Маслоекстракційний завод «Потоки» в Дніпрі розробив новий продукт для т...

Хіти тижня. "Кінець епохи бідності", початок не вдався: Доходи українців почали падати після обрання президентом Зеленського і в грудні оновили мінімум 2019 року, - Центр Разумкова

понеділок, 27 січень 2020, 0:10

При цьому експерти з оптимізмом вдивляються у 2020 рік. Зарплати українців у 2019 році досягли свого піку на момент президентських виборів. Після цього фінансові можливості громадян почали стрімко падати. Значення Індексу економічних можливостей населе...