
В хмарі, яка утворилася після вибуху під Северодвінськом (Росія), були виявлені радіоактивні ізотопи, які могли з'явитися тільки з ядерного реактора. Про це з посиланням на дані Росгідрометцентру повідомляє "Медуза", передають Патріоти України.
За даними служби, в хмарі були присутні короткоживучі (тобто такі, що швидко розпадаються) радіоактивні ізотопи стронцій-91, барій-139 і 140, а також лантан-140. Зазначається, що виходячи з цих даних, можна зробити висновки про те, що аварії передувала ланцюгова реакція поділу, а значить в ній майже напевно брав участь ядерний реактор. Дані Росгідромету вписуються в версію вибуху ракети з ядерним двигуном типу "Буревісник", про яку повідомлялося раніше.
Також швидше за все корпус реактора не був зруйнований, його покинули тільки радіоактивні інертні гази - продукти ланцюгової реакції. Термін напіврозпаду цих ізотопів становить секунди; вони розпадаються на ізотопи, які і виявив Росгідромет. Але і самі ці ізотопи швидко розпадаються, через години (максимум - дні) більша їх частина перетворюється на нерадіоактивні речовини.
Крім того, повідомляється, що за даними Росгідромету складно зробити висновок про те, що саме сталося з реактором і через що загинули люди. Однак можна припустити, що (якщо вірні дані Росгідромету) викид не був небезпечний для тих, хто перебував за межами полігону.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...