Стронцій, барій і лантан: З'явилися нові докази ядерного вибуху в Росії

Дані Росгідромету вписуються в версію вибуху ракети з ядерним двигуном типу "Буревісник", про яку повідомлялося раніше.

Северодвінськ у липні 2019-го року. Фото: ТАСС.

В хмарі, яка утворилася після вибуху під Северодвінськом (Росія), були виявлені радіоактивні ізотопи, які могли з'явитися тільки з ядерного реактора. Про це з посиланням на дані Росгідрометцентру повідомляє "Медуза", передають Патріоти України.

За даними служби, в хмарі були присутні короткоживучі (тобто такі, що швидко розпадаються) радіоактивні ізотопи стронцій-91, барій-139 і 140, а також лантан-140. Зазначається, що виходячи з цих даних, можна зробити висновки про те, що аварії передувала ланцюгова реакція поділу, а значить в ній майже напевно брав участь ядерний реактор. Дані Росгідромету вписуються в версію вибуху ракети з ядерним двигуном типу "Буревісник", про яку повідомлялося раніше.

Також швидше за все корпус реактора не був зруйнований, його покинули тільки радіоактивні інертні гази - продукти ланцюгової реакції. Термін напіврозпаду цих ізотопів становить секунди; вони розпадаються на ізотопи, які і виявив Росгідромет. Але і самі ці ізотопи швидко розпадаються, через години (максимум - дні) більша їх частина перетворюється на нерадіоактивні речовини.

Крім того, повідомляється, що за даними Росгідромету складно зробити висновок про те, що саме сталося з реактором і через що загинули люди. Однак можна припустити, що (якщо вірні дані Росгідромету) викид не був небезпечний для тих, хто перебував за межами полігону.

Шок! Крадуть не соромлячись! - Хто в долі?

понеділок, 18 листопад 2019, 19:19

Розведення військ, Золоте, станиця Луганська Хто заробляє на мості в станиці Луганській. Дивіться в інтерв'ю: . 0:40 Розведення військ, Золоте, станиця Луганська . 3:15 Хто заробляє на мості в станиці Луганській. Комарницький. 6:00 Новообраний губе...

Притисли? "Газпром" надіслав "Нафтогазу" офіційні пропозиції щодо транзиту

понеділок, 18 листопад 2019, 16:37

Україна отримала листа від "Газпрому " з офіційною пропозицією продовжити термін дії чинного контракту або укласти новий, передають Патріоти України. Російська сторона пропонує підписати договір на 1 рік з урахуванням прогнозованого попиту європейських...