В хмарі, яка утворилася після вибуху під Северодвінськом (Росія), були виявлені радіоактивні ізотопи, які могли з'явитися тільки з ядерного реактора. Про це з посиланням на дані Росгідрометцентру повідомляє "Медуза", передають Патріоти України.
За даними служби, в хмарі були присутні короткоживучі (тобто такі, що швидко розпадаються) радіоактивні ізотопи стронцій-91, барій-139 і 140, а також лантан-140. Зазначається, що виходячи з цих даних, можна зробити висновки про те, що аварії передувала ланцюгова реакція поділу, а значить в ній майже напевно брав участь ядерний реактор. Дані Росгідромету вписуються в версію вибуху ракети з ядерним двигуном типу "Буревісник", про яку повідомлялося раніше.
Також швидше за все корпус реактора не був зруйнований, його покинули тільки радіоактивні інертні гази - продукти ланцюгової реакції. Термін напіврозпаду цих ізотопів становить секунди; вони розпадаються на ізотопи, які і виявив Росгідромет. Але і самі ці ізотопи швидко розпадаються, через години (максимум - дні) більша їх частина перетворюється на нерадіоактивні речовини.
Крім того, повідомляється, що за даними Росгідромету складно зробити висновок про те, що саме сталося з реактором і через що загинули люди. Однак можна припустити, що (якщо вірні дані Росгідромету) викид не був небезпечний для тих, хто перебував за межами полігону.
В Україні не планують проводити додаткову індексацію пенсійних виплат до кінця 2025 року. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак в інтерв’ю "Радіо Свобода", передають Патріоти України. За її словами, пенсії перерах...
Від деяких українців, які отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, за певних обставин можуть вимагати повернення отриманих від держави виплат. До таких наслідків може призвести рішення обраної у травні нової німецької влади змінити підхід до пі...