"Свои надо иметь!": Китай знову відмовився позичити юані уряду Росії

Пекін не збирається грати за правилами Москви і затягує переговори, сподіваючись виторгувати для себе щось стратегічно важливе у недоімперії, котру обезкровлюють санкції Заходу
Все буде Китай

Розворот на Схід російської економіки і зовнішньої політики, задуманий Кремлем як відповідь на санкції Заходу, продовжує стикатися з труднощами. Проект суверенних облігацій в китайських юанях, який уряд Росії обговорює з 2014 року, знову відкладається.

Необхідної платформи для того, щоб китайські інвестори прийшли на російський ринок і придбали за юані спецвипуск державних паперів Мінфіну, як і раніше немає, повідомив ТАСС в середу заступник голови відомства Сергій Сторчак.

Росія планувала продати юаневі облігації на Московській біржі і по російському праву, з тим щоб залучені гроші залишилися б всередині країни, проте це йде в розріз з політикою Пекіна, який дозволяє закордонним позичальникам лише панда-бонди. Вони продаються на внутрішньому ринку КНР, а щоб вивести гроші за межі Китаю, потрібен спеціальний дозвіл.

Переговори з китайською владою йдуть кілька років, але успіхом не увінчалися.

Випуск на суму близько 6 млрд юаней початково планували на 2016 рік, потім перенесли на рік. У грудні 2017 го Мінфін найняв Газпромбанк, Bank of China і ICBC для організації першого випуску юаневих ОФЗ вже в 2018 році, проте розміщення так і не відбулося.

«Постійно надходить суперечлива інформація про те, створені передумови для здійснення запозичень в юанях або не створені», - скаржився Сторчак в жовтні минулого року.

«Цих передумов поки немає, - констатував він в середу. - Ні необхідної платформи для виходу на те, щоб китайські континентальні інвестори з юанями прийшли на нашу фондову біржу».

Чиновник додав, що консультації з китайською стороною тривають.

З точки зору економіки випуск юаневих облігацій стоїть в тій же низці фінансово-політичної екзотики, що і торгівля нафтою з Іраном, або розмови про продаж нафти за рублі, зазначав раніше директор з інвестицій ІК «Пітер Траст» Михайло Алтинов.

Проблема в тому, що доходів в юанях у уряду Росії немає: торгівля з КНР як і раніше ведеться переважно за долари, а міжурядову угоду про перехід в нацвалюти Пекін підписувати відмовився.

За даними ЦБ на січень-вересень 2018 року, в доларах проходило 84,6% торгівлі з Китаєм. У порівнянні з 2017 роком частка американської валюти в розрахунках навіть зросла - на 5,6 процентного пункту.

За словами Алтинова, купувати юані для обслуговування боргу, скоріш за все, доведеться за долари. Іншими словами, це буде той же доларовий борг, тільки дорожче.

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...

Вистрелив собі у ногу: Тарифи Трампа можуть підірвати оборонну промисловість США

п’ятниця, 4 квітень 2025, 9:50

Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...