Курс долара в січні навряд чи вийде з-під контролю. Ймовірно, буде тимчасове “девальваційне затишшя” після періодів прискорення, передають Патріоти України.
Факти ICTV дізнавалися у віцепрезидента Асоціації українських банків, глави правління Глобус банку Сергія Мамедова, яким буде курс долара в січні.
Сергій Мамедов наголосив, що в першому кварталі 2025 року валютний ринок відіграватиме ключову роль у стримуванні інфляції.
На його думку, курсові показники долара США та євро навряд чи вийдуть з-під контролю.
Водночас усі основні етапи девальвації гривні можуть відбуватися за аналогією 2024 року.
За його словами, після періодів її прискорення варто очікувати на періоди “девальваційного затишшя”.
У перші місяці року максимальний розмір девальвації навряд чи буде вищим за 2-2,5% на місяць, прогнозує банкір.
На думку віцепрезидента Асоціації українських банків, це можливо лише в певні етапи, які пов’язані з об’єктивними економічними причинами.
– Є кілька версій, якою буде девальвація гривні в перші три місяці року. За різними оцінками, вона може становити від 2,5% до 4%. Фактичний розмах знецінення гривні багато в чому залежатиме від стратегії регулятора на валютному ринку, – звернув увагу він.
Сергій Мамедов припустив, що в першому кварталі зростання курсу долара, як основної валюти, може становити в середньому 2 відсоткових пункти (близько 0,8 грн).
За словами експерта, якщо наприкінці березня курс долара перебуватиме на рівні від 42-42,8 грн/$, то це не вважатиметься катастрофою.
Банкір вважає, що цей курсовий ривок у подальші місяці може зійти нанівець. Згодом курсові зміни стануть більш повільними.
– За прикладом 2024 року регулятор може застосувати стратегію згладжування, згідно з якою темпи зростання курсів валют (передусім долара США) можуть бути помірними та стануть дієвим засобом для стримування інфляції, – зазначив експерт.
На його думку, на валютному ринку діятиме режим керованої гнучкості, що унеможливить курсову аритмію.
Водночас Сергій Мамедов пояснив, що Національний банк України докладатиме зусиль для збалансування попиту і пропозиції, а тому курсові коливання будуть на задовільному рівні.
Меморандум про угоду щодо корисних копалин було підписано Україною і США у віртуальному форматі, роботу над повним економічним договором планують завершити до кінця наступного тижня. Про це пише Financial Times, передають Патріоти України. За словами у...
Володимир Путін доручив уряду створити нову правову основу для іноземних компаній, які в майбутньому можуть захотіти інвестувати в Росію. Це, за даними Bloomberg, є найбільш конкретним сигналом того, що Москва готується до зняття санкцій і повернення з...