Ситуація може вийти з-під контролю? Експерт спрогнозував, яким буде курс долара в січні 2025

Курс долара в січні навряд чи вийде з-під контролю. Ймовірно, буде тимчасове “девальваційне затишшя” після періодів прискорення, передають Патріоти України.

Факти ICTV дізнавалися у віцепрезидента Асоціації українських банків, глави правління Глобус банку Сергія Мамедова, яким буде курс долара в січні.

  • Прогноз курсу долара на січень: що потрібно знати
  • Курс долара в січні: якою буде девальвація гривні
  • Яким буде курс долара в січні: прогноз експерта

Прогноз курсу долара на січень: що потрібно знати

Сергій Мамедов наголосив, що в першому кварталі 2025 року валютний ринок відіграватиме ключову роль у стримуванні інфляції.

На його думку, курсові показники долара США та євро навряд чи вийдуть з-під контролю.

Водночас усі основні етапи девальвації гривні можуть відбуватися за аналогією 2024 року.

За його словами, після періодів її прискорення варто очікувати на періоди “девальваційного затишшя”.

Курс долара в січні: якою буде девальвація гривні

У перші місяці року максимальний розмір девальвації навряд чи буде вищим за 2-2,5% на місяць, прогнозує банкір.

На думку віцепрезидента Асоціації українських банків, це можливо лише в певні етапи, які пов’язані з об’єктивними економічними причинами.

– Є кілька версій, якою буде девальвація гривні в перші три місяці року. За різними оцінками, вона може становити від 2,5% до 4%. Фактичний розмах знецінення гривні багато в чому залежатиме від стратегії регулятора на валютному ринку, – звернув увагу він.

Яким буде курс долара в січні: прогноз експерта

Сергій Мамедов припустив, що в першому кварталі зростання курсу долара, як основної валюти, може становити в середньому 2 відсоткових пункти (близько 0,8 грн).

За словами експерта, якщо наприкінці березня курс долара перебуватиме на рівні від 42-42,8 грн/$, то це не вважатиметься катастрофою.

Банкір вважає, що цей курсовий ривок у подальші місяці може зійти нанівець. Згодом курсові зміни стануть більш повільними.

– За прикладом 2024 року регулятор може застосувати стратегію згладжування, згідно з якою темпи зростання курсів валют (передусім долара США) можуть бути помірними та стануть дієвим засобом для стримування інфляції, – зазначив експерт.

На його думку, на валютному ринку діятиме режим керованої гнучкості, що унеможливить курсову аритмію.

Водночас Сергій Мамедов пояснив, що Національний банк України докладатиме зусиль для збалансування попиту і пропозиції, а тому курсові коливання будуть на задовільному рівні.

Як українські супермаркети маніпулюють цінами: У Держпродспоживслужби дали поради споживачам

вівторок, 7 січень 2025, 0:28

Українські супермаркети використовують рекламні знижки для привернення уваги покупців. Однак за яскравими акціями іноді ховаються порушення правил: ціна на ціннику часто не збігається з реальною сумою на касі. Як діяти в таких випадках, пояснили у Держ...

Кому в 2025 році збільшать пенсії, а кому уріжуть виплати: Детальне пояснення

понеділок, 6 січень 2025, 23:44

Українці, особливо літні, уважно відстежують зміни, які вносять у наше життя уряд та депутати. Від цих нововведень залежить майбутнє не найзабезпеченішої частини суспільства, передають Патріоти України. Закон про держбюджет на 2025 рік ухвалено. Які зм...