В Україні на тлі початку посівної помітно знизився попит на долар, що сприяє зміцненню гривні. Тому найближчими тижнями "бакс" може ще трохи подешевшати, проте курс не опуститься нижче за 38 грн/дол. Про це розповів керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, передають Патріоти України.
"Якихось серйозних причин для девальвації гривні немає. Якщо не буде ніяких змін, пов'язаних із війною, торговими обмеженнями (наприклад, непродовження "зернової угоди". – Ред.), то залишиться рівень 38-38,5 грн/дол.", – розповів експерт.
Паращій пояснив, що наприкінці 2022 року долар зростав через традиційний бюджетний тиск. Ця ситуація змінилася вже у січні-2023, а потім набули чинності й інші фактори, які обвалили попит на американську валюту.
"Зараз починається посівна, і багато аграріїв продають валюту. Також, найімовірніше, валюту намагаються продати ті, хто купував її в банках за програмою НБУ за терміновими валютними депозитами. І оскільки вони купували її дешевше, ніж готівковий ринок, то готові й продавати дешевше", – пояснив аналітик.
У результаті Національний банк почав витрачати на підтримку фіксованого курсу вдвічі менше від резервів. Це пов'язано з тим, що курс готівки наблизився до офіційного (36,6 грн/дол.): якщо раніше різниця перевищувала 4 грн, то тепер вона становить лише 1,5-2,5 грн.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...